ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 2014

31 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy IVa  zaprezentowali na forum szkoły inscenizację upamiętniającą uchwalenie konstytucji 3 maja. Przedstawione w niej wydarzenia były ukazane z pozycji rodziny karczmarza Kacpra, mieszkającej na Starym Mieście.

Nie zabrakło tu jednak postaci historycznych, takich jak król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, jak też i licznych przedstawicieli stanu szlacheckiego.

Na jakość zaprezentowanego przedstawienia w znaczący sposób wpłynęła wspaniała gra młodych aktorów...

...muzyka- odpowiednio współgrająca z emocjami przekazywanymi przez postaci, jak też i przepiękna aranżacja miejsca stworzona przez p.Renatę Turlejską- Macieląg.

W przedstawieniu gościnnie wystąpili uczniowie klasy Iab (wychowawcy- p.Joanna Łopusińska i p.Eulalia Ziółkowska).

Wykonany przez nich polonez spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Reżyserzy przedstawienia- p.Sylwia Nowak i p.Anna Sarna dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.

Wychowawca klasy IVa i pomysłodawca przedstawienia:
mgr Anna Sarna