Zadania domowe - komunikaty           |           Wprowadzenie do aplikacji Teams            |            Zajęcia logopedyczne

Święto Odzyskania Niepodległości - 11 listopada

Dnia 8.11.2019r. uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali przedstawienie z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. „Dzieci z Wrześni”.
70428194 2563293603903605 7471828534676160512 n

Przedstawienie dedykowane było dzieciom z Wrześni, które od 1901 roku podjęły w szkołach bierny protest przeciw germanizacji. Polityka Prus w tamtym czasie zmierzała do unicestwienia wszelkich przejawów polskości. Konsekwentnie realizowana, miała stopniowo zgermanizować ludność polskiego pochodzenia. Prusacy nie docenili jednak ducha naszego narodu. Kolejne pokolenia Polaków nie pozwoliły obumrzeć korzeniom, dlatego co rusz z tych korzeni wyrastały nowe pędy polskości, zdolne do walki o ojczyznę.

Uczniowie naszej szkoły wiernie odtworzyli osoby i protest, który miał miejsce w tamtych czasach. Swoim oddaniem i zaangażowaniem przekazali wszystkim zaproszonym gościom, uczniom i nauczycielom informacje o tym, jak ważna jest polskość, Polska i my Polacy, że warto walczyć za swój kraj, pochodzenie i korzenie.

To my, nasze rodziny, uczniowie, nauczyciele, pracownicy, wszyscy - tworzymy to, co najpiękniejsze - Polskę, dlatego tak ważny przekaz ujęty został w przedstawieniu klas VIII. Protest dzieci z Wrześni uświadomił Nam wszystkim, że „(…) Nie okoliczności/Lecz narodowości/Mają tu znaczenie i sens…”

Organizatorzy przedstawienia

Wychowawcy klas VIII, nauczyciele oraz uczniowie