Zadania domowe - komunikaty           |           Wprowadzenie do aplikacji Teams            |            Zajęcia logopedyczne

Jasełka 2019

Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za dzień! Niezwykły!

20191220 103504

W piątkowe grudniowe przedpołudnie społeczność szkolna zebrała się, aby w obecności zaproszonych gości wejść w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.  Uczniowie klas V z wychowawczyniami oraz nauczyciele – katecheci serdecznie zaprosili wszystkich do odbycia wyprawy w czasie aż do poczatków naszej ery, kiedy to w mało znanej mieścinie Betlejem narodził się ktoś bardzo ważny i niezwykły, ktoś, o kim pamiętamy do dziś. O Narodzeniu Jezusa – Syna Bożego przypomieliśmy sobie, oglądając jasełka, które nosiły tytuł „Ach, co za noc!”W trakcie przedstawienia podziwialiśmy grę aktorską i wokalne zdolności uczniów oraz stroje, dzieki którym jasełka stały się barwne i kolorowe. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali biblijną historię. I otrzymali za to wielkie brawa!

Następnie z przesłaniem duchowym wystąpił księdz proboszcz Kazimierz Krzeszowski. A życzenia świąteczne i noworoczne złożył Samorząd Uczniowski. II cześć spotkania wypełniły wspólnie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Na zakończenie głos zabrali pan i pani dyrektor, którzy złożyli wszystkim życzenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację jasełek i tak licznie przybyli obejrzeć przedstawienie!