Spotkanie z lekarzem weterynarii

1

W czwartek 6 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z lekarzem weterynarii – panią Malwiną Bus. Na początku opowiedziała uczestnikom na czym polega jej praca, jakie są jej codzienne zawodowe obowiązki. Wszyscy obejrzeli narzędzia służące do badania i leczenia zwierząt, m.in. stetoskop, otoskop czy instrumenty używane do przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Chętne dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę chirurga i zszyły rannego misia. Pani weterynarz wysłuchała kilku dziecięcych opowieści, które dotyczyły przede wszystkim psów i kotów, odpowiedziała także na wiele pytań, np. Dlaczego koty wędrują po okolicy?, Co robić, gdy psy tracą apetyt?, Jak często je karmić? Wyjaśniła na czym polega właściwe odżywianie, pielęgnowanie i dbanie o zdrowie i higienę zwierząt domowych. Z pomocą pani weterynarz dzieci zrozumiały jak mądrze kochać zwierzęta i dbać o nie. Wiedzą, że posiadanie pupila to nie tylko radość, ale również odpowiedzialność.

W imieniu uczniów i wychowawczyń klas 1 - 3 dziękujemy pani Malwinie za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Agnieszka Gizeweter

Dominika Strzelczyk