Zadania domowe - komunikaty           |           Wprowadzenie do aplikacji Teams            |            Zajęcia logopedyczne

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2020

3B16D939 FD26 48A7 B84F 525622D11B13

W dniu 25 lutego 2020r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jest to konkurs, który ma na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Już 18 grudnia 2019r. w ramach przygotowań do Turnieju odbyło się szkolenie przeprowadzone przez strażaków OSP Strzelce Małe połączone z pokazem wozu bojowego.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły (I kategoria – klasy 1-6, II kategoria – klasy 7-8). Wszyscy napisali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Nad prawidłowym przebiegiem OTWP czuwał również przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku Pan Marek Jeziorski. Natomiast duchowo Nas wspierał Naczelnik Gminny Pan Jacek Nowak, który też pomógł w przygotowaniach konkursu.

Do części ustnej Turnieju dostali się uczestnicy z największą liczbą punktów. W tym roku Wójt Gminy Masłowice Bogusław Gontkowski osobiście wręczył finalistom nagrody rzeczowe, które zostały przez niego zakupione.

Oto wyniki zmagań finałowych:

Kategoria I

I miejsce – Piotr Janiec, kl. 6c;

II miejsce – Radosław Mierzwa, kl. 6c;

III miejsce – Klarysa Rybka, kl. 6c;

Kategoria II

I miejsce – Dominik Mierzwa, kl. 8b;

II miejsce – Bartosz Olczyk, kl. 7a;

III miejsce – Wiktoria Sarna, kl. 8a;

Zwycięzcy eliminacji gminnych mogą uczestniczyć w eliminacjach powiatowych w KP PSP Radomsko w dn. 27 marca br. Trzymajmy kciuki!

Szkolny organizator:

Ewa Mierzwa