Fabryka bombek SZKŁO-DEKOR

Dnia 28 października 2022 roku najmłodsi uczniowie z klas 0ab wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Opiekę nad nimi sprawowały Panie Krystyna Nowak, Joanna Łopusińska, Anna Zemsta oraz Paulina Pągowska.

Podczas zwiedzania fabryki, uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca przy produkcji bombek. Nasi najmłodsi uczniowie byli zafascynowani i zastanawiali się, jak ze zwykłego kawałka szkła powstaje piękna bombka.

Zwiedzając poszczególne pomieszczenia i poznając każdy etap powstawania tych arcydzieł, uczniowie z zachwytem i zainteresowaniem obserwowali, wprawione już do perfekcji, dłonie Pań zdobiących różnego rodzaju ozdobami bombki. Mieli też za zadnie liczyć sale, które zwiedzają 😉 Test zdali śpiewająco.

Po zwiedzaniu fabryki przyszedł czas na miłą zabawę, jaką były warsztaty. Nasi uczniowie wcielili się w małych artystów, których dłonie malowały i ozdabiały bombki, które otrzymali do samodzielnego ozdobienia. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów, zaowocowało przepięknymi dziełami. A ileż było frajdy z użycia brokatu 😊 Wszystko i wszyscy błyszczeli.

Mam nadzieję, że wszystkim się podobało i wycieczkę możemy uznać za udaną. Zapraszam również do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

 

Organizator wycieczki

Paulina Pągowska

Skip to content