Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

 

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Konkurs Piosenki Wiosennej - sprawozdanie

Dnia 22.03.2019r. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych zorganizowały konkurs piosenki wiosennej pt. „Wiosna, ach to Ty…”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu. Wzięli w nim udział uczniowie z okolicznych szkół i przedszkoli m.in. z Rzejowic, Trzepnicy, Łęk Szlacheckich, Przedborza, Gór Mokrych.

W konkursie uczestniczyli wykonawcy indywidualni w kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat, klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie byli oceniani za :

 • dobór repertuaru do możliwości wokalnych;
 • walory wokalne;
 • poczucie rytmu;
 • interpretację utworu;
 • aranżację utworu;
 • ogólny efekt sceniczny;
 • estetykę i dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu.

Wykonawców oceniało jury w składzie p. Teresa Tańska,  p. Sylwia Tymińska i p. Albert Mazurkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a najlepsi wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również małych upominków dla opiekunów oraz JURY. Nagrody dla uczestników zostały wręczone przez Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych Panią Gabrielę Patek oraz Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach Panią Elżbietę Bienias.

Konkurs profesjonalnie poprowadzili uczniowie szkoły podstawowej w Strzelcach Małych: Wiktoria Sarna, Mateusz Dąbrowski oraz Dawid Grzegorczyk. Podczas imprezy nie brakowało również zabawy. W czasie obrad Jury widownię, uczestników wraz z opiekunami, nauczycieli i rodziców rozruszały dzieci z przedszkola z Masłowic z Panią Pauliną Pągowską. Przy rytmach piosenek „Baby shark” oraz „Action song” wszyscy pokazali, że potrafią się bawić i tańczyć. Potem przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy naszej widowni, czyli „Quiz o wiośnie” z nagrodami. Było to nie lada wyzwanie, ale okazało się, że i tym razem uczniowie posiadają niesamowitą wiedzę. Podczas przerwy nie zabrakło też poczęstunku dla uczestników i ich opiekunów oraz Jury, które sprawnie zorganizowała Pani Aleksandra Skórniewska wraz z rodzicami z przedszkola w Masłowicach. Dzięki współpracy z nauczycielkami z przedszkola oraz szkoły Paniami: Jolantą Gawron, Emilią Dukalską oraz Renatą Turlejską-Macieląg, dekoracja zapierała dech w piersiach. Zdjęcia podczas konkursu wykonała Pani Małgorzata Błaszczyk.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Masłowice Panu Bogusławowi Gontkowskiemu, firmie JYSK z Radomska, firmie AGRO-MASZ ze Strzelec Małych, właścicielom Delikatesów Centrum z Masłowic Państwu Teresie  i Marianowi Dąbrowskim, wydawnictwom: WSiP, Nowej Erze, Macmillan oraz trzem darczyńcom anonimowym za wsparcie konkursu.

Podsumowując, przedsięwzięcie to miało  na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do rozwijania wyobraźni związanej z taką porą roku jaką jest wiosna, czyli budząca się do życia, kolorowa i radosna.

Mamy nadzieję, że dzięki takim konkursom nasze placówki na długo zostaną zapamiętane, a przyszła współpraca ze szkołami z okolicznych miejscowości zostanie rozszerzona. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za profesjonalne występy, Dyrekcji za zaufanie i umożliwienie przeprowadzenia tego konkursu. Pamiętajcie, że zapraszamy za rok J

Organizatorzy konkursu

mgr Paulina Pągowska oraz mgr Aleksandra Skórniewska

Prelekcja – "Kulturoznawstwo brytyjskie..."

Prelekcja pod hasłem – Kulturoznawstwo brytyjskie oraz konwersatorium z uczniami z gimnazjum z Przedborza.

22 marca bralismy udział w warsztatach językowych z bytyjskim native speakerem. Tematem zajęć była szeroko pojęta kultura brytyjska. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi mieliśmi okazję dowiedzić się wielu ciekawych rzeczy na temat życia w Wielkiej Brytanii. Dodatkowym atutem zajęć był fakt, że warsztaty odbyły się wyłącznie w języku angielskim. Mogliśmy zadawać pytania na interesujące nas tematy oraz dyskutować z naszymi rówieśnikami z zaprzyjażnionej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie.

Po spotkaniu z nami, wykładowca udał się do liceum w Przedborzu, gdzie przeprowadził podobną prelekcję z uczniami LO oraz zaproszonymi gośćmi z tutejszego gimnazjum.

II Zjazd Absolwentów

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

logo zjazdu 

II ZJAZD ABSOLWENTÓW

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W STRZELCACH MAŁYCH 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

serdecznie zapraszają do udziału w II Zjeździe Absolwentów różnych roczników.

W roku 2019 mija dwadzieścia lat od otworzenia przed uczniami podwojów Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych, jednocześnie jest to rok jego wygaśnięcia – ostatni rocznik zakończy naukę jako III klasa gimnazjum w czerwcu br. Zależy nam, aby zachować ciągłość pokoleniową naszych byłych i aktualnych uczniów i ugruntować tożsamość Absolwentów, którzy ukończyli nasze gimnazjum.

 

Pragniemy, aby Absolwenci wracali do naszej szkoły i zawsze dobrze się w niej czuli.
Serdecznie Was pozdrawiamy i zapraszamy 10 maja 2019 roku o godz. 17.00.

 

W programie, m.in.:

 1. prezentacja zdjęć z I zjazdu,
 2. wspomnienia absolwentów, nauczycieli i uczniów,
 3. program kabaretowy,
 4. wpisy w kronice,
 5. poczęstunek w kawiarence. 

W imieniu organizatorów - Anna Pełka

Radomsko Zdaje Angielski

Nasi uczniowie sprawdzili swój poziom zaawansowania językowego  w  przedsięwzięciu edukacyjnym "Radomsko Zdaje Angielski".

W sobotę, 16 marca, w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku zorganizowano próbny test FCE. W ten sposób zainaugurowano kolejną edycję akcji "Radomsko zdaje angielski". W Radomsku egzamin FCE będzie można zdawać już po raz szósty. Od kilku lat organizatorzy przygotowują także próbny test FCE, który pomaga uczestnikom w sprawdzeniu wiedzy przed oficjalnym egzaminem Cambridge English First. Tym razem do testu przystąpiło około 90 osób.


Dla trójki najlepszych uczestników sobotniego testu przewidziano bezpłatny udział w sesji pretestingowej części Writing egzaminu FCE w autoryzowanym centrum przygotowawczym do egzaminów Cambridge English - P .P. J. O. HORIZON, który odbędzie się 6 kwietnia. Właściwa sesja egzaminacyjna zaplanowana jest na 8 czerwca, a odbędzie się tradycyjnie w I LO.

Organizatorami akcji Radomsko Zdaje Angielski 2019 są P.P.J.O. „HORIZON”, I LO im. F. Fabianiego w Radomsku oraz II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku.

Warsztaty kulinarne

                                                          ,, Zdrowo żyjemy, bo wiemy co jemy”

           13 i 14 marca uczniowie klas 0-III po raz pierwszy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze i wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią dietetyk kliniczną Karolinę Szostakiewicz oraz panią animator Darię Dębską. To była niezwykła  podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczniowie czerpiąc  radość ze wspólnego przygotowywania  smakołyków, kształtowali w sobie zdrowe nawyki żywieniowe tak ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Mali kucharze pracowali w grupach, rozpoczynając swoją przygodę kulinarną od tematycznych zabaw integracyjnych. W wesołych nastrojach przystępowali do działania i z niezwykłym zaangażowaniem przygotowywali: ciasteczka zbożowe, kuleczki jaglane a’la raffaello, domową Nutellę oraz sok typu Kubuś. Ich promienne buźki wciąż dopytywały, kiedy znów będą takie zajęcia.

Mam nadzieję, że ta kulinarna przygoda wpłynie na zdrowy wybór potraw w przyszłości. Serdecznie dziękuję grupie AleeFrajda za przyjęcie zaproszenia oraz wychowawcom klas za pomoc w organizacji.

 Organizator
 Dominika Strzelczyk

WYNIKI III MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „MY TOWN”

            Z wielką przyjemnością informuję, że uczennica Zofia Młynarczyk  z klasy II c PSP została wyróżniona w III Międzynarodowym Konkursie pt. ,,My Town”.  

Zosia wykonała projekt prezentujący Naszą Małą Ojczyznę. Warto podkreślić, że uczennica konkurowała nie tylko z uczniami z Polski, ale również z takich krajów jak Rumunia, Białoruś czy Rosja.  Jak widać, album przedstawiający wieś Chełmo, wyróżnił się wśród pozostałych prac. Na pamiątkę Zofia otrzymała dyplom  oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                     Ewa Marcinik

 

konkursmiedzynardoowy

konkursmiedzynardowy1

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

                  W dniu 7 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jest to konkurs, który ma na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

                  Pierwszy etap kwalifikacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjalnych przeprowadzony został przy współpracy Komendanta Gminnego Pana Jacka Nowaka oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

                  Do zmagań konkursowych zgłosiło się 39 uczniów naszej szkoły. Wszyscy napisali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru.

                  Do części ustnej Turnieju dostali się czterej uczestnicy z największą liczbą punktów.

Wyniki eliminacji finałowych:

I miejsce – Daria Olejnik, kl. IIIa;

II miejsce – Michał Gorzędowski, kl. IIIa;

III miejsce – Karolina Ślusarczyk, kl. VIIIb;

IV miejsce – Karolina Suder, kl. VIIIa.

                  Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Masłowice Bogusława Gontkowskiego za zakup nagród rzeczowych.

Szkolny koordynator:

Ewa Mierzwa

Akcja Zwierzak - podsumowanie

W dniach 07.01.2019r. – 25.01.2019r. Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych wraz z opiekunkami p. Sylwią Nowak, p. Ewą Borycką oraz p. Ewą Marcinik i p. Pauliną Pągowska zorganizowali Akcję Zwierzak w NASZEJ SZKOLE.


Akcja ta miała na celu pomoc Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomsku. Polegała ona na zbiórce:

 • karmy dla psów i kotów (suchej oraz w puszkach);
 • ryżu, kaszy, makaronu, oleju do przygotowania ciepłego i energetycznego posiłku;
 • akcesoriów: legowisk, obroży, smyczy, zabawek, kocy, poduszek itp.;
 • środków czystości i pielęgnacyjnych kosmetyków dla psów i kotów;
 • budy dla zwierząt.

Wszyscy uczniowie włączyli się do tej akcji, aby uszczęśliwić zwierzaki ze schroniska. Uczniowie stuprocentowo wywiązali się z wyznaczonego im celu. Osoby, które przyniosły produkty oraz materiały otrzymały punkty dodatnie, a niektórzy uczniowie z klasy VIIa mieli możliwość dostarczenia produktów osobiście. Dzięki temu poznali specyfikę pracy w schronisku i przebywających tam milusińskich: psy i koty. Podczas wizyty spadła niejedna łza, ale zbiórka i wycieczka była tego warta.

Dzięki pomocy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli udało Nam się zebrać karmę dla psów i kotów, koce, zabawki, smycze, miskę, obroże oraz budę.  Zebrane produkty oraz akcesoria dostarczyliśmy do Schroniska w Radomsku 07.02.2019r. Przywitano Nas tam z dużą sympatią i wdzięcznością. Dostaliśmy też zaproszenie, aby odwiedzić zwierzaki większą grupą w okresie letnim.

Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom za udział w tej akcji, bo to dzięki Wam uszczęśliwiliśmy wiele psiaków i kotów. Oby tak dalej.

ORGANIZATORZY

 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

            Dla uczniów klas IV-VIII dniach 8, 9, 15 i 16 stycznia 2019 roku zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne. Miały one na celu uwrażliwić dzieci i młodzież na zjawiska, które mogą stać się powodem trudności w ich prawidłowym funkcjonowaniu lub w odbiorze współczesnego świata.

            Prowadząca warsztaty odpowiadała na pytania uczniów, wywoływała dyskusję, wskazywała na istotne symptomy problemów oraz  wskazywała, jak zachować prawidłowe postawy. Zostało przeprowadzonych 11 spotkań dwugodzinnych w klasach IV-VIII oraz dodatkowe spotkanie z uczniami klas III gimnazjum. Uczniom dostarczono wiedzy z zakresu: cyberprzemocy, higieny i zdrowego trybu życia, profilaktyki uzależnień (pod hasłem „Nie piję”, „Nie palę”), agresji i przemocy a także stresu, szczególnie tego, który towarzyszy egzaminom. Gimnazjaliści stworzyli skrzynkę pytań obejmujących szerokie spectrum zagadnień psychologicznych, łącznie z przełamywaniem problemów osobowościowych w okresie dorastania.

            Dzięki warsztatom uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale również nauczyli się, jak pokonywać trudności i radzić sobie z problemami. Warsztaty były ważnym elementem realizowanego w szkole programu profilaktycznego.

Dziękujemy Panu Dominikowi Obzejta za współpracę w organizacji warsztatów. Mamy nadzieję, że zaangażowanie dzieci i młodzieży zostało zauważone przez prowadzącą warsztaty i odebrane jako swoiste podziękowanie.                                                                                   

Anna Pełka 

Odwozy II semestr 2018/19

Podane godziny odwozów są orientacyjne i mogą jeszcze ulec zmianie.
Wszelkie korekty zostaną opublikowane jako aktualizacja do tego artykułu.
Do każdej kolejnej tury odwozów należy dodac 1 godzinę. 
 [Aktualizacja: Zmiany w rozkładzie pomarańczowego autobusu.

Rozkład autobusów - II semestr 2018/19

Poniżej puublikujemy rozkład dowozów który obowiązywał będzie od poniedziałku (4.02.2019r.), podane godziny są orientacyjne i być może będą jeszcze korygowane. Tradycyjnie prosimy o nieco wcześniejsze przybycie na przystanki autobusowe. Wszystkie zmiany będziemy przekazywać na bieżąco jako aktualizację do tego artykułu.