Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider
Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Lista uczniów klasy I

Lista uczniów klasy 0

Wycieczka do stolicy

          Dnia 4 czerwca 2019 roku uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, III Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych oraz klasy  II i III  Szkoły Filialnej w Przerębie wraz z wychowawczyniami: p. Eulalią   Ziółkowską, p. Zofią  Bartnik, p. Agnieszką Gizeweter, p. Joanną Łopusińską oraz p. Aleksandrą Olczyk „ naładowani”  pozytywną energią oraz chęcią zwiedzenia stolicy udali się na wycieczkę do Warszawy.

        Swoją wędrówkę po tym przepięknym mieście rozpoczęli wjazdem na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, by przy dobrej widoczności podziwiać panoramę  stolicy.

        Następnie uczniowie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Największe wrażenie na wszystkich zrobił Pałac na Wyspie. Dzieci podziwiały grające ławeczki, z których wydobywały się dźwięki polonezów Chopina.


 20190604 115110

       Uczniowie zapoznali się z jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych – Stadionem Narodowym. Zobaczyli szatnie i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Poczuli się jak prawdziwi kibice, siedząc na ogromnych trybunach. To niezwykłe, że mogli  tam być osobiście, a nie tylko oglądać  to  miejsce w telewizji.

W sali konferencyjnej spotkań z dziennikarzami dzieci uczestniczyły w prelekcji, której nadrzędnym celem było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i uzależnień. Uczniowie dostrzegli jak niszczący jest wpływ nikotyny i alkoholu na organizm człowieka.

        Wycieczkowicze odwiedzili  Stare Miasto z Rynkiem i Pomnikiem Syrenki, które   dzięki  wzorcowej  rekonstrukcji  po II wojnie światowej zostało  w  1980 roku wpisane  na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dotarli także do Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym i do Kolumny Zygmunta III Wazy, najwyższego oraz najstarszego pomnika świeckiego w stolicy.

       Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia, zdobyta wiedza jak również chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Wychowawczynie klas II i III

„Jak przygoda to tylko w Warszawie…”

               

21 maja 2019 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz z panią  Agnieszką Gizeweter udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem naszego pobytu w stolicy była Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W ramach projektu Uniwersytet Dzieci, w którym uczestniczyli uczniowie  klasy 1b, pierwszaki  wzięły udział w fascynującym wykładzie z biologii i fizyki „Jak wyglądałoby życie na ziemi bez wody?”. Wykład  poprowadził dr  Takao Ishikawa. 

Podczas wykładu mali studenci zastanawiali  się jakie siły fizyczne związane z wodą odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu organizmów na Ziemi, obserwowali przy pomocy mikroskopu struktury niezbędne do transportu wody w roślinach, przeprowadzili doświadczenia, dzięki  którym prowadzący, w ciekawy sposób, wyjaśnił zjawiska takie jak dyfuzja czy siły kapilarne.

Pełni nowej wiedzy wyruszyliśmy zwiedzać z przewodnikiem Łazienki Królewskie. Spacerując słuchaliśmy niezwykłych opowieści pana Macieja, zachwycaliśmy się wszystkimi obiektami, florą i fauną, w szczególności niezwykle przyjaznymi wiewiórkami. To naprawdę przepiękne miejsce.

Po spacerze Pan Przewodnik pojechał z nami na Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, o której dużo opowiedział nam Pan Maciej.

Niestety psotny deszczyk nie pozwolił nam spędzić tam więcej czasu. Pożegnaliśmy się z Panem Przewodnikiem i wyruszyliśmy na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem ich marzeń. Pan Paweł - przewodnik, przybliżył nam historię tego obiektu i przekazał najważniejsze informacje. Zaprowadził do szatni piłkarzy polskich i przeciwników, na ławki rezerwowych oraz na płytę stadionu. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, byliśmy pod wrażeniem ogromu tego obiektu!

Pełni przeżyć, udaliśmy się posiłek, po którym czekał nas ostatni punkt naszej wycieczki – Lotnisko im. F. Chopina. Z tarasu widokowego podziwialiśmy całą płytę lotniska i obserwowaliśmy startujące  oraz lądujące samoloty.

To był niezwykły dzień. Mimo zmęczenia, wróciliśmy pełni radości i niezapomnianych wrażeń.

Kierownik wycieczki
Dominika Strzelczyk 

Międzyszkolny Konkurs języka angielskiego i niemieckiego

               9 maja 2019 roku odbył się  Miedzyszkolny Konkurs  on – line o tematyce leksykalnej z wykorzystaniem aplikacji QUIZIZZ.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Strzelcach Małych oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu.

To pierwszy konkurs językowy przeprowadzony w formie on line.  Taki sposób sprawdzania umiejętności i wiedzy uczniów bardzo spodobał się uczestnikom. Liczymy na kolejne edycje  tego konkursu.

Zwycięzcami  są następujący uczniowie:

I miejsce Bartłomiej Szalacha

II miejsce Monika Kobędza

III miejsce Alicja Kozieł i Katarzyna Jędrzejczyk

Wyróżnienia: Daria Olejnik i Katarzyna Patek

II ZJAZD ABSOLWENTÓW

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

II ZJAZD ABSOLWENTÓW

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W STRZELCACH MAŁYCH

już za nami! 

            10 maja o godz. 17.00.  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas trzecich gimnazjum oczekiwali na absolwentów różnych roczników, którzy mieli się pojawić na II Zjeździe. Niebawem sala 300, która stała się na czas zjazdu kawiarenką szkolną, wypełniła się po brzegi.  Najliczniej stawili się absolwenci ostatniego rocznika, ale obecni byli również ci, którzy gimnazjum ukończyli 5 czy 10 lat temu. Dla wszystkich było to niezwykłe przeżycie tym bardziej, że w br. obchodzimy dwudzieścia lat od powołania Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych.

 

            W I części spotkania prowadzący: Aleksandra Nowak, Jakub Smolarek, Katarzyna Patek i Albert Patek z sukcesem zachęcali absolwentów do zabierania głosu na temat edukacji podjętej po gimnazjum oraz wspomnień z czasów szkolnych. Wszyscy absolwenci wpisywali się do kroniki, a niektórzy przedstawiali swoje wypowiedzi na piśmie, które również znajdą się w tym skarbcu wspomnień.

Przewodnicząca szkoły Wiktoria Olczyk opowiedziała o działalności Samorządu Uczniowskiego w b. r. szkolnym oraz zaprezentowała kilka wydarzeń, jakie miały miejsce od września 2018 do maja 2019 w naszej szkole. Goście mogli również obejrzeć fotorelację z I Zjazdu Absolwentów z 2014 roku. Na zakończenie I części spotkania dyrektor szkoły pan Roman Janiec wprowadził na salę tort, który jako słodka niespodzianka umilił wszystkim spotkanie.

            W  II części zjazdu wystąpił kabaret „Łuszcza” w programie satyrycznym na temat... oczywiście - gimnazjum i gimnazjalistów, którzy próbowali odwoływać się do boskich autorytetów Zeusa,  Ateny czy Afrodyty byle tylko poprawić swój uczniowski los.

Następnie na spacer po szkole zaprosiła absolwentów pani dyrektor Gabriela Patek, który został zakończony wspólnym zdjęciem pod tablicą Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych.

            Ostania III część spotkania miała charakter nieformalny. Absolwenci i uczniowie oraz nauczyciele spędzili wspólnie czas na wspomnieniach i rozmowach przy pięknie udekorowanych stolikach.  Około godziny 20.00 II Zjazd przeszedł do historii.

Przy realizacji tego przedsięwzięcia pracowali uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pani Ewa Mierzwa, pani Ewa Borycka, pani Anna Sarna, pani Sylwia Nowak.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Absolwentom, którzy brali udział w II Zjeździe oraz uczniom i nauczycielom za ich pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

 

W imieniu organizatorów - Anna Pełka

 

 „Szlakiem Żeromskiego”

kielce 4

 

Klub Czytelników Dobrej Książki wraz z kilkunastoma uczniami spoza klubu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej pod hasłem „Szlakiem Żeromskiego”. Wyjazd do Kielc i okolic odbył się 4 kwietnia 2019 roku i trwał ponad dwanaście godzin.

            Na początku trafiliśmy do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, gdzie w czasie lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat młodości pisarza oraz czasów zaborów, na które przypadał okres nauki w gimnazjum w Kielcach. Poznaliśmy genealogię pisarza oraz historię jego rodziny. Zobaczyliśmy, jak wyglądała sala lekcyjna w końcu XIX wieku i jakim zasadom podlegał uczeń gimnazjum. Mogliśmy dotknąć rekwizytów i poczuć atmosferę tamtych lat.

            Drugim punktem programu był spacer z przewodnikiem po Kielcach. Zobaczyliśmy kilka obiektów historycznych, pooddychaliśmy atmosferą miasta, które o tej porze roku zaczyna żyć pełną piersią. Wysłuchaliśmy legendy o tym, jak powstała nazwa miasta oraz wielu ciekawostek o tym, co można w Kielcach robić i z czego miasto słynie. Nasz przewodnik okazał się ciekawym kompanem, którego wypowiedzi nie tylko nie znudziły nas, ale zachęciły do refleksji i emocjonalnego przeżywania otoczenia.

            Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Szklanego Domu w miejscowości Ciekoty, gdzie Stefan Żeromski wychowywał się i skąd wyruszył do gimnazjum w Kielcach. Zobaczyliśmy ciekawą nowoczesną budowlę, która wypełniona została „latającymi” książkami i tutaj właśnie odcztaliśmy fragmenty publikacji Barbary Wachowicz pt. „Ciebie jedną kocham” (Tropami Stefana Żeromskiego w „najściślejszej ojczyźnie”). Następnie zwiedzaliśmy dworek, który zbudowano jako rekonstrukcję domu należącego do rodziny naszego pisarza.

            Ostatnim punktem programu była wizyta w Parku Miniatur w Sabat-Krajno. W jednym miejscu zbudowano kilkadziesiąt obiektów chrakterystycznych dla różnych miast świata. Uczestnicy wycieczki mogli fotografować się na tle Coloseum czy wieży Eiffla. Rekreacja na świeżym powietrzu przyniosła wiele miłych wrażeń i zbliżyła do siebie wycieczkowiczów tak, że chwila powrotu do domu nie była zbyt oczekiwaną perspektywą.

            Dziękuję za wzorową postawę wszystkim uczestnikom wycieczki oraz za opiekę nad uczniami pani Annie Zemście i pani Annie Sarnie.

Opiekun KCzDK – Anna Pełka

           

Zawody powiatowe w piłkę nożną -Kamieńsk 16.05.2019 

Skład drużyny reprezentującej PSP w Strzelcach Małych w piłkę nożną:

- Mateusz Sochacki
- Piotr Kaczmarek
-Wiktor Olejnik
- Hubert Bieliński 
- Patryk Tatarak
- Bartosz Olczyk
- Bartosz Ciurzyński 
- Dawid Bazan
-Fabian Błaszczyk 

Po trudnej rywalizacji nie udało się wyjść z grupy.
Brawa dla drużyny za zaciętą walkę i wspaniałą rywalizację sportową. 
 
 

Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe - START

Startujemy z zapowiedzianym eventem sportowym "Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe.
Na ten moment zostały wysłane wszystkie zaproszenia do wszystkich zapisanych uczestników. Wybieracie jedną spośród 3 kategorii.
Jeśli jednak ktoś nie zdążył, lub nie ma możliwości wziąć udziału już dzisiaj, może dołączyć w trakcie trwania rywalizacji, rozpoczęcie treningów z kilkudniowym opóźnieniem nie dyskwalifkuje Was w żaden sposób. 
Szczegóły tutaj: <KLIKNIJ LINK>
Wyniki zliczane będą od dzisiaj od godziny 15:00 do 15 czerwca do godziny 20:00. 

Poniżej bezpośrednie linki do eventów gdzie można dołączyć do wybranej rywalizacji. 

Jazda na rowerze 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360427

Jazda na rolkach 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360420

Bieganie 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360415


Bieganie klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360394

Jazda na rowerze klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360404

Jazda na rolkach klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360406

Przede wszystkim pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie, nic na siłę i ponad swoje możliwości.
Życzymy wytrwałości i z dnia na dzień coraz to lepszych wyników ;) 


DYKTANDO MATEMATYCZNE 2019

W dniu 13 maja 2019r. w naszej szkole uczniowie klas 7. mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, ale w nieco innym wydaniu. Napisali Dyktando Matematyczne, które oprócz trudnych wyrazów z języka polskiego, zawierało pojęcia matematyczne (wyróżnik, mimośród, stożkowej, hodograf, hiperbola, …).  

Do zmagań konkursowych przystąpiło 23 uczniów (14 - kl.7a; 9- kl.7b).

 

Tekst przygotowany przez nauczycielki matematyki profesjonalnie odczytała polonistka p.Anna Pełka, za co serdecznie dziękujemy.

Oto najlepsi:

  1. miejsce – Dominik Mierzwa, kl. 7b;
  2. miejsce – Jakub Redziak – kl. 7b;
  3. miejsce – Wiktoria Stanios – kl. 7a.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy od Pani Dyrektor Gabrieli Patek a wszyscy uczestnicy skromny poczęstunek.

Organizatorzy:

Ewa Mierzwa, Anna Zemsta

Nabór elektroniczny 2019/20

Logowanie do naboru elektronicznego:

Uczniowie Szkoły Podstawowej (szata systemu w kolorze niebieskim):
https://lodzkie-posp.edu.com.pl/

Uczniowie Gimnazjum (szata systemu w kolorze zielonym):
https://lodzkie-pogim.edu.com.pl/

Terminy naboru: (takie same dla SP oraz GIM)
Zrzut ekranu 2019 05 13 o 10.22.57

Pliki do pobrania:
https://lodzkie-posp.edu.com.pl/kandydat/app/downloads.html
https://lodzkie-pogim.edu.com.pl/kandydat/app/downloads.html

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami pomocniczymi na stronie:
https://2roczniki.pl/

 

UWAGA: Ilość szkół jaką wybieramy w 3 etapie w panelu naboru jest ograniczona.
Możemy wybrać maksymalnie 3 szkoły w powiecie radomszczańskim + szkoły poza powiatem. 
Limit szkół dla każdego powiatu ustalany jest indywidualnie. 
Oznacza to, że we wniosku możemy wybrać 3 szkoły z terenu powiatu radomszczańskiego + szkoły z terenu powiatu opoczyńskiego, piotrkowskiego itd.  Ilość wybranych oddziałów w danej szkole nie jest ograniczona liczbowo.  Pamiętajcie, że złożenie wniosku nie gwarantuje Wam przyjęcia do danej szkoły, dlatego wybranie tylko do jednej szkoły i jednego oddziału nie jest najlepszym pomysłem. Warto wybrać sobie wariant awaryjny.

Wygenerowany wniosek sprawdzamy pod kątem błędów i dostarczamy tylko i wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru (pierwsza pozycja na wniosku). Przykład:

Zrzut ekranu 2019 05 15 o 12.04.14

W każdej chwili przed dostarczeniem wniosku możemy go edytować, zmieniając w nim zawarte dane lub kolejność szkół. Pamiętajcie o kodach kreskowych które muszą się ze sobą pokrywać na każdej stronie. Po każdych zmianach nowy wniosek drukujecie w całości. 
Platforma naboru elektronicznego w naszym przypadku jest ograniczona terytorialnie i dotyczy województwa łódzkiego. Osoby chętne do złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły spoza naszego województwa kontaktują się z wybraną szkołą indywidualnie, terminy składania wniosków mogą być różne dla każdego z województw i są nieprzekraczalne, nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę. 

W pierwszym etapie wniosku pojawiają się do zaznaczenia informacje dodatkowe na temat kandydata, a wśród nich pytanie o wielodzietność rodziny kandydata, uprzedzając pytania:
"Ustawa o systemie oświaty definiuje pojęcie wielodzietności rodziny, jako rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci (art. 20b pkt 1 UoSO). Kogo uznaje za „rodzinę” oraz „dziecko” już nie precyzuje."

Osobą odpowiedzialną w naszej szkole za proces naboru elektronicznego jest Artur Kluza.
Wszelkie pytania i wątpliwości możecie kierować za pośrednictwem maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście na zapleczu sali 300.

Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe

Startujemy z pilotażowym sezonem akcji "Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe". 


Na czym polega akcja?
Przez ustalony w harmonogramie okres czasu przy pomocy aplikacji Endomondo nasi uczniowie w ramach wykonywanych przez siebie treningów zbierają kilometry które na koniec decydują o wyłonieniu zwycięzcy w kilku kategoriach sportowych oraz wiekowych. Celem jest pokazanie, że smartfon to nie tylko Facebook, Instagram i Snapchat. 
Uczestnictwo w rywalizacji jest dobrowolne i wymaga pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego.
Zgoda na uczestnictwo dostępna jest tutaj: http://strzelcepsp.edu.pl/pliki/zgoda.pdf  lub u nauczycieli WF-u.

Podpisane zgody na uczestnictwo przekazujecie swoim nauczycielom wychowania fizycznego.

Jak dołączyć?

1. Zakładamy konto na stronie https://www.endomondo.com/
2. Pobieramy aplikację Endomondo z Google Play lub AppStore.
3. Logujemy się w aplikacji po czym pojawi nam się poniższy ekran:

IMG 1421
W ustawieniach aplikacji możemy podać swój wzrost oraz wagę. Jeśli ustawiliśmy niepoprawny login można go zmienić klikając na swoją aktualną nazwę w górnej części ekranu.
Login musi zawierać Imię Nazwisko oraz klasę uczestnika, np. Aleks Iksiński 3b
IMG 1425

 

4. Klikamy w odnośnik: https://www.endomondo.com/invite/si?id=1mkmw9g6eqip9cj45l8dl który wyśle zaproszenie do grona znajomych użytkownika PSP Strzelce Małe lub wyszukujemy profil ręcznie wpisująć jego nazwę.

5. Oczekujemy na akceptację. 

 

Istotnym i najważniejszym elementem obsługi programu jest poprawne wybranie kategorii oraz prawidłowe działanie GPS.
Jeśli przynajmniej jeden z tych warunków nie będzie spełniony sesja treningowa nie będzie zaliczona. 

IMG 1424  IMG 1420
Czerwona ikona (zrzut ekranu po lewej stronie) sugeruje problemy z nawiązaniem połączenia.
Jeśli ikona jest żółta/zielona, a na mapie widać nasze aktualne położenie możemy rozpocząć trening wybierając kategorię oraz wciskając zielony przycisk Start.  

Rywalizacje odbywać się będą w dwóch kategoriach wiekowych, oraz trzech sportowych.
Kategorie wiekowe:
- klasy 4-6
- klasy 7-8 i III gimnazjum
Kategorie sportowe:
- Bieganie
- Jazda na rowerze
- Jazda na rolkach

Zaproszenia do rywalizacji będą wysłane po 12 maja we wszystkich kategoriach sportowych, Wy wybieracie jedną. 
Rywalizacja rozpocznie się zgodnie z harmonogramem który zostanie opublikowany w późniejszym terminie.
Sesje treningowe wykraczające poza ramy czasowe określone w harmonogramie nie będą zaliczone. 
Pytania odnośnie działania aplikacji i problemy z jej uruchomieniem możecie zgłaszać za pośrednictwem naszego Facebooka 
https://www.facebook.com/szkolastrzelcemale/
lub poprosić w szkole o pomoc naszego informatyka.
 
Pamiętajcie aby w trakcie treningu zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo oraz odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenia przed uszkodzeniami!
PSP w Strzelcach Małych nie ponosi odpowiedzialności za krzywdy i straty zaistniałe w trakcie uczestnictwa w rywalizacji. 

 

Zarejestrowane przez uczestników aktywności będą weryfikowane. W przypadku braku przestrzegania zasad osoba będzie zdyskwalifikowana.
Rywalizacja ma przebiegać w ramach zasady „fair play”.
Umieszczanie niestosownych komentarzy w rywalizacji skutkuje dyskwalifikacją.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody na osobie lub mieniu powstałe w związku z udziałem w Rywalizacji. 
Uczestnik może w dowolnym momencie trwania akcji zrezygnować z udziału w Rywalizacji.