Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

 Zadania domowe - komunikaty           |           Wprowadzenie do aplikacji Teams            |            Zajęcia logopedyczne
 

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka do Teatru "Pinokio" w Łodzi

   W dniu 11.10.2019r. uczniowie kl. Va, b, oraz VI a, c PSP im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych wraz opiekunami panią Sylwią Nowak, Justyną Grabowską Ewą Mierzwą i Pauliną Nowak wyjechali do Teatru "Pinokio" w Łodzi. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Koralina", kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt ze sztuką oraz integracja zespołów klasowych.

received 750781878668447
  Spektakl osadzony był w konwencji grozy, ale traktujący o sprawach bardziej związanych z życiem niż ze sferą widziadeł. Reżyserii spektaklu podjęła się młoda reżyserka Karolina Maciejaszek. Opowieść łączy realność z grozą, niemal horrorem.

   Świat "Koraliny" nie zmienia się wraz z przeprowadzeniem do nowego domu. Wciąż daleki jest od ideału. Rodzice pochłonięci obowiązkami zawodowymi nie interesują się córką, która daremnie krąży między nimi i wymyśla niebezpieczne historie. Skazana na samotność dziewczynka obdarzona jest na szczęście bujną wyobraźnią, która pomaga jej wypełnić czas i układać relacje z lokatorami domu: dwiema emerytowanymi aktorkami oraz zwariowanym rumuńskim cyrkowcem. Odnalezienie przez Koralinę tajemnicznych, zamurowanych drzwi ożywia fantastyczny świat spełnionych życzeń. Nasza bohaterka walczy o szczęście u boku prawdziwych rodziców. 

   Rewelacyjna była scenografia autorstwa Anny Chadaj, nieregularna bryła obracała się na środku pudełkowej sceny "Pinokia".
Tajemniczniego kota grał Mariusz Olbiński (animując lalkę, czasem przemieszjaczjąc się z nią na plecach).
Salwy śmiechu budziły sceny z udziałem marzących o sławie emertywaonych aktorek. Ich kostiumy i towarzyszące im stada pupilów wprowadzały elementy niezwykłości do prawdziwego życia Koraliny (Ewa Wróblewska i Anna Sztuder-Mieszek).

    Hanna Matusiak obdarzyła Koralinę energią i wyrazistością, czym pokazała, że mierzenie się z lękami nie jest tylko domeną super bohaterów.
    Występ aktorow został nagrodzony gromkimi brawami, świadczy to o tym, że się widzom podobał.

    Mam nadzieję, że ten spektakl pozostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki.

 

 

Kierownik wyjazdu

Renata Górecka