Teatrzyk kukiełkowy pt. „Wyjątkowy Gość”.

"Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole
i każdy może z niego ukroić tyle, ile potrzebuje..."

W poniedziałek 28 października uczniowie klas 0-III mieli okazję wziąć udział w niepowtarzalnej lekcji dobroci, jaką było przedstawienie kukiełkowe pod tytułem „Wyjątkowy Gość”. W tym dniu w naszej szkole zawitał Teatr Lalek Bajka z Nowego Sącza, który zaproponował nam do obejrzenia bardzo ciekawą i jakże pouczającą historię, opartą na wartościach chrześcijańskich.

Akcja Wyjątkowego Gościa rozgrywa się w domu biednego szewca i w domu bogatego młynarza oraz na drodze przy kapliczce z Jezusem. Opowiada o życzliwości i gościnności dla drugiego człowieka, potępiając przy tym egoizm i zazdrość, które często towarzyszą niektórym dorosłym. Spektakl bardzo przypadł do gustu naszym najmłodszym uczniom. Wszyscy chętnie i w skupieniu poznawali kolejne losy tytułowego gościa.
Na koniec występu aktorzy zadawali dzieciom pytania, na które większość chętnie odpowiadała. Bajka została bardzo pozytywnie odebrana przez dzieci. Oprócz walorów rozrywkowych, dostarczyła wiele mądrości.