Akcja "Idą święta..."

idaswieta1

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji  DBAM O MÓJ [email protected]ĘG pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej akcji jest m.in. wzmacnianie więzi rodzinnych,  kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz  przeciwdziałanie fonoholizmowi  i e-uzależnieniom u dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z raportem MŁODZI CYFROWI. https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/

Dzięki Fundacji  szkoła otrzyma kartki świąteczne. Kartki te koordynator akcji przekaże uczniom.

Co należy zrobić?

Wypisać kartkę z bożonarodzeniowymi życzeniami i wysłać lub podarować  bliskim,  przyjaciołom,  znajomym. Pamiętajmy także o osobach starszych, samotnych, chorych, które nie zawsze mają dostęp do nowoczesnych technologii i nie zawsze potrafią się nimi posługiwać.

Jednocześnie zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie grupowym organizowanym przez Fundację.  Zadanie polega na wykonaniu filmu maksymalnie 2 minutowego, który będzie promować i rozwijać nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Wszelkie pomysły proszę zgłaszać do 15 grudnia do Pana Dyrektora Romana Jańca.

Koordynator akcji
Dominika Strzelczyk