Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider
Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Jasełka 2019

     Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za dzień! Niezwykły!

20191220 103504


W piątkowe grudniowe przedpołudnie społeczność szkolna zebrała się, aby w obecności zaproszonych gości wejść w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.  Uczniowie klas V z wychowawczyniami oraz nauczyciele – katecheci serdecznie zaprosili wszystkich do odbycia wyprawy w czasie aż do poczatków naszej ery, kiedy to w mało znanej mieścinie Betlejem narodził się ktoś bardzo ważny i niezwykły, ktoś, o kim pamiętamy do dziś. O Narodzeniu Jezusa – Syna Bożego przypomieliśmy sobie, oglądając jasełka, które nosiły tytuł „Ach, co za noc!”W trakcie przedstawienia podziwialiśmy grę aktorską i wokalne zdolności uczniów oraz stroje, dzieki którym jasełka stały się barwne i kolorowe. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali biblijną historię. I otrzymali za to wielkie brawa!


Następnie z przesłaniem duchowym wystąpił księdz proboszcz Kazimierz Krzeszowski. A życzenia świąteczne i noworoczne złożył Samorząd Uczniowski. II cześć spotkania wypełniły wspólnie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Na zakończenie głos zabrali pan i pani dyrektor, którzy złożyli wszystkim życzenia. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację jasełek i tak licznie przybyli obejrzeć przedstawienie!

 

Organizatorzy