Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Obchody 100 rocznicy urodzin Św. J.P.II

Patron szkoły

18 maja 2020 r. to niezwykły dzień dla naszej szkoły i całej Ojczyzny, dla każdego z nas.    W tym dniu obchodziliśmy Święto Szkoły i 100 rocznicę urodzin naszego wspaniałego Patrona – Świętego Jana Pawła II, który był, jest i będzie naszym drogowskazem, mentorem i przewodnikiem w czasie trudnej drogi życia.

Niestety, w związku z zaistniałymi (powszechnie znanymi) okolicznościami nie mogliśmy tego dnia obchodzić tak, jak pierwotnie zaplanowaliśmy. Postanowiliśmy jednak nie rezygnować ze świętowania rocznicy, a jedynie dostosować nasze możliwości do obecnych czasów .

W każdej klasie odbyły się zdalne lekcje poświęcone osobie, działalności i nauczaniu Jana Pawła II. Uczniowie oglądali tematyczne filmiki w Internecie, słuchali i uczyli się piosenek o Janie Pawle II. Osoby chętne miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym, organizowanym  przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim, pt. „Jan Paweł II – Jego talent i pasje”. Najwięcej emocji wzbudzało zrobienie urodzinowych darów. Każda klasa wykonała swój dar dla Jubilata: młodsi uczniowie – bukiety i torty urodzinowe. Starsi – wykonywali prace pt.” Święty Jan Paweł II widziany oczami uczniów PSP w Strzelcach Małych.


Bukiety dla Świętego Jana Pawła II w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

<

>

      <![if !vml]><![endif]><![if !vml]><![endif]>


Bukiet

Urodziny to wyjątkowe wydarzenie, które nie może obyć się bez tortu.
Uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować torty na 100-lecie urodzin naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II. Przy ich wykonaniu wykazali się wielką pomysłowością. Poniżej prezentujemy wyniki ich pracy.

>

 

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji uczczenia 100.rocznicy urodzin naszego Patrona. Gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknego wykonania. 

please publish modules in offcanvas module position