Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Kartki wielkanocne w języku angielskim

W dniach 15-19.03.2021r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych wzięli udział w tworzeniu kartek wielkanocnych w języku angielskim na zajęciach językowych.

Początkowo nasze przedsięwzięcie miało polegać na międzyszkolnej wymianie kartek wielkanocnych w języku angielskim z uczniami klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu, niestety pandemia COVID-19 Nam to uniemożliwiła. Zdecydowaliśmy, że w następnym roku Nasza współpraca dojedzie do skutku.

Tymczasem, podczas zajęć uczniowie zaczęli pracę. Każdy posiadał swoje ozdoby i potrzebne to tego rzeczy. Nauczycielki też przyniosły ze sobą „pudełka rozmaitości”, aby wspomóc i zainspirować uczniów. Uczniowie mogli tworzyć prace o dowolnej technice. Kształty kartek były przeróżne: jajka, kurczaki, koszyczki, aż po tradycyjny wzór kartki wielkanocnej. Pomysły uczniów były twórcze, autorskie i przepiękne. Najważniejsze dla Nas, nauczycielek, było to, iż podczas tych zajęć uczniowie wspólnie pracowali, pomagali sobie oraz wymieniali się pomysłami. Rozmowom nie było końca. Taki obraz, radosnych i pracowitych uczniów, każdy z Nas będzie pamiętał.

No cóż, kartki powstały, uczniowie byli zadowoleni, my też. Trzeba było pokazać dzieło Naszych uczniów. Postanowiłyśmy, że kartki zostaną wysłane do królowej Elżbiety II do Wielkiej Brytanii. I tak też zrobiłyśmy. Spakowałyśmy kartki, napisałyśmy list i paczka została nadana. Teraz przemierza swoją drogę. Możliwe, że królowa Nam odpisze, także wszyscy trzymajcie za Naszych uczniów kciuki.

Z tego miejsca, pragniemy złożyć wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, aby te święta wielkanocnewniosły do Waszych sercwiosenną radość i świeżość,pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Nauczycielki języka angielskiego

 Agnieszka Krawczyk
Ewa Marcinik 
Paulina Pągowska
oraz uczniowie klas I-III

please publish modules in offcanvas module position