Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Kolorowej Skarpetki

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa ( ang. World Down Syndrome Day – WDSD). Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Zbieżność daty obchodów tego dnia z pierwszym dniem wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. W tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary, solidaryzując się z osobami chorymi na Zespół Downa.

wdsd

22 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kolorowej Skarpetki. Większość z nas miała na sobie dwie różne skarpetki. Młodsi uczniowie świętowali ten dzień w naszej szkole, zaś starsi uczniowie, którzy uczą się zdalnie, przesyłali nam swoje zdjęcia.
Tym sposobem chcieliśmy pokazać, że różni nas tak niewiele - jeden nadprogramowy chromosom, tak jak nasza niepasującą skarpetka. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w tak pięknej lekcji o tolerancji i integracji.

SU, pani Ewa Marcinik

 

please publish modules in offcanvas module position