smartslider3[3]

smartslider3[2]

Akcja „Znicz”

Tradycją, która na stałe wpisała się w działania Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych, jest Akcja „Znicz”. Zaczęła się ona 20 października 2021 roku i trwała przez 8 dni. W czasie tej akcji uczniowie klas 0-8 gromadzili w swoich salach znicze, które w dniu Wszystkich Świętych zostały zapalone w określonych miejscach. Płonące znicze z naszej szkolnej akcji można było tego dnia zobaczyć na opuszczonych grobach, na mogiłach żołnierzy walczących o niepodległość Polski. Nie zabrakło ich także na grobach naszych zmarłych absolwentów oraz Pani Renaty Góreckiej.

Kacper Sarna

 

 

 

Akcja „Pamiętamy”

Przed dniem Wszystkich Świętych sprzątaniem Grobów Nieznanego Żołnierza i zapomnianych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Strzelcach Małych  zajęli się uczniowie klasy 7 a i b. Podczas prac, które odbyły się 26 października 2021 roku,  uczniowie skupili się na wyrywaniu chwastów, grabieniu liści, zbieraniu śmieci i stłuczonego szkła.  Na Grobach Nieznanego Żołnierza zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze finansowane przez Urząd Gminy w Masłowicach.

 29 października 2021 roku kilkoro uczniów klasy 7b wraz z panią Sylwią  Nowak udało się do miejscowości  Krery, by uporządkować pomnik upamiętniający zamordowanych tam Polaków. Plac wokół niego został wysprzątany z liści, mchu i chwastów. Wymieniono starą wiązankę na nową oraz zapalono znicze.

Dużo satysfakcji sprawiły nam to zajęcia, dumni jesteśmy, że poświęcając małą chwilę, mogliśmy  okazać  szacunek ofiarom II wojny światowej oraz tym, o których nie ma już kto pamiętać.

 Akcję „Pamiętamy”  nadzorowała pani Sylwia Nowak – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Maja Ormańska

Szkolne Halloween

Z okazji tegorocznego święta Halloween Samorząd Uczniowski zorganizował ,,Szkolne Halloween’’.
Każdy, kto chciał uczestniczyć w naszej zabawie, mógł ubrać się w dowolny strój halloweenowy lub założyć jakiś dodatek, np. maskę, opaskę itp. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze wykazali się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Chłopców i dziewczynki przebranych w fantastyczne stroje oraz tych z tematycznymi elementami można było spotkać na szkolnym korytarzu, który zamienił się w ten dzień w kolorowy świat bajek :)

Bardzo dziękujemy każdej osobie, która uczestniczyła w naszej szkolnej zabawie.

Zapraszamy za rok :)

Kasia Szopa

Dzień Edukacji Narodowej | Wybory SU

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych.

Rok szkolny 2021/2022

 

 

Dnia 13.10.2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej.

Był to tzw. „dzień bez teczki”, w trakcie którego uczniowie wykonywali różne zadania. Młodsi kolorowali wybrane dla nich kolorowanki, natomiast uczniowie klas 4 - 8 przygotowywali plakat z cytatem oraz nagrywali filmik prezentujący dany cytat. Wychowankowie

poprzez aplikację Teams uczestniczyli w ślubowaniu uczniów klas I naszej szkoły, a ponadto brali udział  w wyborach do  Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku, każda klasa zgłaszała swojego kandydata,

który w trakcie trwania kampanii wyborczej musiał się przedstawić z jak najlepszej strony, rozwieszając przy tym plakaty, rozdając ulotki, na których prezentował swoje plany wyborcze.

Uczniowie i nauczyciele mogli oddać swój głos na dwóch kandydatów. Głosowanie odbywało się po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.   Przebieg  wyborów nadzorowali przewodniczący klas, którzy zasiedli w Komisji Wyborczej, a całość koordynowała pani Sylwia Nowak -  opiekun samorządu.

Gdy wszyscy uczniowie klas oddali już swój głos, nastąpiło skrupulatne liczenie głosów. Spośród oddanych na 12 kandydatów głosów
w Samorządzie Uczniowskim znaleźli się:

Kinga Cielek (klasa VIIIa) – przewodnicząca SU

Katarzyna Szopa (klasa VIIIc) – zastępca

Maja Ormańska (klasa VIIb) – zarząd

Kacper Sarna (klasa VIa) – zarząd

Kamila Kaczmarek (klasa IVb) – zarząd

           

Opiekun SU – p. Sylwia Nowak.

     Kinga Cielek

 

Dzień Chłopaka 2021

Jak co roku w naszej szkole odbył się
Dzień Chłopaka.
Aby wyjątkowo uczcić ten dzień, Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na
„Super Chłopaka 2021”.
 Głosować mogły tylko dziewczyny z klas 4-8.

Wygrał uczeń klasy VIII a
Piotr Janiec
.
Nagrodą dla niego był dyplom oraz słodkości.

Dziękujemy za super zabawę - wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy dużo uśmiechu na twarzy.

                                                             Kinga Cielek

please publish modules in offcanvas module position