smartslider3[3]

smartslider3[2]

Projekt Akcja Zwierzak

Drukuj E-mail

W naszej szkole w dniach 4-24.10.21r. zorganizowana została zbiórka rzeczy dla zwierzaków ze Schroniska w Radomsku w ramach Projektu Akcja Zwierzak. Brali w niej udział wszyscy uczniowie z klas 0-8. Nasi wychowankowie wykazali się niesamowitą dobrocią i wsparciem dla psów i kotów. Zebraliśmy mnóstwo karmy suchej, mokrej, przekąsek, półproduktów, które posłużą do zrobienia posiłków dla zwierzaków, zabawek, produktów higienicznych, legowisk, domków dla kotów i wiele innych potrzebnych rzeczy. Ukoronowaniem naszej zbiórki był wyjazd uczniów klasy 5a wraz z opiekunami Paniami Sylwią Nowak i Pauliną Pągowską do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku w dniu 17.11.21r., którzy przekazali na ręce pracowników i Pani wiceprezes Zarządu Spółki Izabeli Michnowskiej wszystkie zebrane i zgromadzone produkty.

Mamy nadzieję, że za rok znów zostanie zorganizowana taka szlachetna zbiórka i kolejni z Naszych uczniów wyruszą do schroniska, aby wesprzeć psy i koty, które potrzebują nie tylko jedzenia, ale również miłości, przytulenia i pogłaskania. A nasi uczniowie potrafią to najlepiej. Zobaczcie sami :)

 

koordynator projektu – Paulina Pągowska

Teatralne potyczki część druga i starcie z Ulicą Żywiołów

Drukuj E-mail

Dnia 16.11.21r. uczniowie klas 3ab wraz z opiekunami Paniami: Joanną Łopusińską, Agnieszką Gizeweter, Joanną Janiec i Pauliną Pągowską udali się do teatru PINOKIO w Łodzi na spektakl pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Widowisko okazało się strzałem w dziesiątkę dla Naszych uczniów. Zobaczyli bowiem pracę „żywego” aktora, kunszt tej pracy, wysiłek i talent sceniczny, który prezentowali aktorzy teatru Pinokio. Dziesięć niesamowitych przygód głównych bohaterów – skarpetek – pozwoliło Nam przenieść się w świat inny niż nasz. Uczniowie poruszyli swoją wyobraźnię. Dzięki idealnemu doborowi piosenek i ich wykonaniu czuliśmy się jak w innym świecie.

Następnie udaliśmy się do EC1 na Ulicę Żywiołów. Jest to przestrzeń zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: wody, ziemi, powietrza, ognia i życia – każda pod opieką innego Żywiołaka: Wodzi, Ziemka, Areo, Ogiego i Żywka. Jest to 5 stref tematycznych podzielonych na 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Ulica Żywiołów porwała naszych uczniów w wir zabawy, rozpaliła ich emocje, pokazała jak współpracować z rówieśnikami i rówieśniczkami. Dała im radość ze wspólnego odkrywania świata! Pomocą w zabawie służyli animatorki i animatorzy pracujący na Ulicy Żywiołów w EC1.

 

Wycieczkę uznajemy za udaną i pełną nowych doświadczeń i wrażeń.

Kierownik wycieczki: Paulina Pągowska

Wycieczka do fabryki bombek SZKŁO - DEKOR

Drukuj E-mail

29 października pod czujnym okiem naszych Pań: p. Pauliny Pągowskiej, p. Anny Zemsty, p. Urszuli Kłobuckiej oraz p. Anny Sarny uczestniczyliśmy w szkolnej wycieczce do fabryki bombek SZKŁO – DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Szklane bombki z tej fabryki znane są już od 70 –ciu lat i cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Naszą przygodę z bombkami rozpoczęliśmy od zrobienia pamiątkowego zdjęcia w sali głównej wypełnionej ozdobami o różnych kształtach i kolorach. Następnie zostaliśmy zapoznani z kolejnymi etapami produkcji bombek od wydmuchiwania kształtu poprzez dekorowanie, aż do przygotowania do wysyłki. Wszystkich nas szczerze cały ten proces oczarował swoją delikatnością, precyzją i pracochłonnością.

Dopełnieniem tej wspaniałej przygody było uczestnictwo w warsztatach, gdzie każdy z nas mógł samodzielnie ozdobić swoje bombki, które potem zabraliśmy do domu na pamiątkę. Była to niesamowita zabawa, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój! Nie obyło się także bez zakupu tych jakże oryginalnych bombek, które niedługo zawiesimy na naszych choinkach.

Zofia Młynarczyk 

Jak oni ślubują?

Drukuj E-mail

     W środę 13 października 2021 roku uczniowie klas pierwszych  pod takim właśnie hasłem zaprezentowali swoją gotowość wkroczenia w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych.

262602574 893942851494587 5805537570416989219 n 261454204 1188299848589588 4317053505684341912 n

      W obecności swoich rodziców, wychowawców, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości zaprezentowali program artystyczny. W  swoim repertuarze przedstawili umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Śpiewająco zapewnili o swojej gotowości szkolnej, zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcali publiczność do zdrowego odżywiania. Zwieńczeniem prezentacji  były życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz piosenka dedykowana wszystkim pracownikom  oświaty. Po części artystycznej uczniowie   złożyli uroczyste ślubowanie oraz  pasowanie na uczniów naszej szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej.  Uroczystości tej towarzyszyły duże emocje. Wszyscy spisali się doskonale, a widownia nie kryła wzruszenia.

   Na pamiątkę tego dnia uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz oficjalny dokument potwierdzający tożsamość, czyli legitymację szkolną. Rodzice wręczyli swoim pociechom pamiątkowe statuetki. Nie zabrakło także upominków wręczonych przez przedstawicieli organu prowadzącego. Tradycją stały się również upominki od uczniów klas drugich. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w naszej szkole będzie równie słoneczny i wesoły. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom samych sukcesów  oraz radości  ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawca klasy 1a: Dominika Strzelczyk

Wychowawca klasy 1b:  Zofia Bartnik

                                                                     

Święto Odzyskania Niepodległości

Drukuj E-mail

9 listopada 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych na przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej (osoba odpowiedzialna- p. Renata Turlejska- Macieląg) odbyła się akademia  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów obecnych na sali i tych, którzy oglądali akademię przez platformę Teams.  Następnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, został odśpiewany hymn Polski.   Po wyjściu pocztu sztandarowego rozpoczęło się przedstawienie. Było ono zorganizowane w formie  spektaklu Teatru Wolnej Myśli „Pod Białym Orłem” o nazwie „Wolność”. Zaprezentowane przez uczniów scenki ukazywały współczesny świat i zwykłych ludzi, takich jak kierowca, motocyklista, rowerzysta, linoskoczkowie, malarz oraz ich poglądy na temat wolności. Inscenizację ożywiły demonstrowane hasła związane z głównym motywem akademii oraz zaśpiewany przez chórek w poruszający sposób utwór Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce”.

Akademia wywołała w każdym z nas wzruszenie i wyjątkowe emocje. Ciężka praca uczniów  i organizatorów przedstawienie (p. Anny Sarny i p. Sylwii Nowak) została nagrodzona gromkimi brawami.

                                                                                                                     

 Kornelia Arendarska- klasa VIIIb

please publish modules in offcanvas module position