Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

 

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Rozkład jazdy autobusów 2019/20 - II semestr

Drukuj E-mail

    Poniżej publikujemy rozkład jazdy autobusów który obowiązywał będzie od poniedziałku (27.01.2020r.), podane godziny są orientacyjne i być może będą jeszcze korygowane. Tradycyjnie prosimy o nieco wcześniejsze przybycie na przystanki autobusowe. Wszystkie zmiany i poprawki będziemy przekazywać na bieżąco jako aktualizację w tym wpisie. 

Aktualizacja: 27.01.2010 : 12:15
- poprawione godziny dowozów

Odwozy II półrocze 2019/20

Drukuj E-mail

Klasy "0" kończą zajęcia:
Poniedziałek po 6 godzinie lekcyjnej
Wtorek po 6 godzinie lekcyjnej
Środa po 4 godzinie lekcyjnej
Czwartek po 6 godzinie lekcyjnej
Piątek po 5 godzinie lekcyjnej

Jasełka 2019

Drukuj E-mail

     Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za noc! Niezwykła noc!Ach, co za dzień! Niezwykły!

20191220 103504


W piątkowe grudniowe przedpołudnie społeczność szkolna zebrała się, aby w obecności zaproszonych gości wejść w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.  Uczniowie klas V z wychowawczyniami oraz nauczyciele – katecheci serdecznie zaprosili wszystkich do odbycia wyprawy w czasie aż do poczatków naszej ery, kiedy to w mało znanej mieścinie Betlejem narodził się ktoś bardzo ważny i niezwykły, ktoś, o kim pamiętamy do dziś. O Narodzeniu Jezusa – Syna Bożego przypomieliśmy sobie, oglądając jasełka, które nosiły tytuł „Ach, co za noc!”W trakcie przedstawienia podziwialiśmy grę aktorską i wokalne zdolności uczniów oraz stroje, dzieki którym jasełka stały się barwne i kolorowe. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali biblijną historię. I otrzymali za to wielkie brawa!


Następnie z przesłaniem duchowym wystąpił księdz proboszcz Kazimierz Krzeszowski. A życzenia świąteczne i noworoczne złożył Samorząd Uczniowski. II cześć spotkania wypełniły wspólnie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Na zakończenie głos zabrali pan i pani dyrektor, którzy złożyli wszystkim życzenia. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację jasełek i tak licznie przybyli obejrzeć przedstawienie!

 

Organizatorzy

Święto Odzyskania Niepodległości - 11 listopada

Drukuj E-mail

Dnia 8.11.2019r. uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali przedstawienie z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. „Dzieci z Wrześni”.
70428194 2563293603903605 7471828534676160512 n

Przedstawienie dedykowane było dzieciom z Wrześni, które od 1901 roku podjęły w szkołach bierny protest przeciw germanizacji. Polityka Prus w tamtym czasie zmierzała do unicestwienia wszelkich przejawów polskości. Konsekwentnie realizowana, miała stopniowo zgermanizować ludność polskiego pochodzenia. Prusacy nie docenili jednak ducha naszego narodu. Kolejne pokolenia Polaków nie pozwoliły obumrzeć korzeniom, dlatego co rusz z tych korzeni wyrastały nowe pędy polskości, zdolne do walki o ojczyznę.

Uczniowie naszej szkoły wiernie odtworzyli osoby i protest, który miał miejsce w tamtych czasach. Swoim oddaniem i zaangażowaniem przekazali wszystkim zaproszonym gościom, uczniom i nauczycielom informacje o tym, jak ważna jest polskość, Polska i my Polacy, że warto walczyć za swój kraj, pochodzenie i korzenie.

To my, nasze rodziny, uczniowie, nauczyciele, pracownicy, wszyscy - tworzymy to, co najpiękniejsze - Polskę, dlatego tak ważny przekaz ujęty został w przedstawieniu klas VIII. Protest dzieci z Wrześni uświadomił Nam wszystkim, że „(…) Nie okoliczności/Lecz narodowości/Mają tu znaczenie i sens…”

Organizatorzy przedstawienia

Wychowawcy klas VIII, nauczyciele oraz uczniowie

 

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Drukuj E-mail

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

UCZNIU!!!

KAŻDEGO ROKU SAMORZĄD UCZNIOWSKI PSP IM. JANA PAWŁA II
W STRZELCACH MAŁYCH
ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW PAPIERNICZYCH
DLA WYCHOWANKÓW POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO

W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

W TYM ROKU ZBIERAMY WSZELKIE MATERIAŁY KREATYWNE (BIBUŁY, KLEJE, BROKATY, KOLOROWE BLOKI, NOŻYCZKI, MAZAKI, KORALIKI, CEKINY  ITP.)
 Zbiórka odbędzie się w piątek 20 grudnia 2019 r.

(Jeśli ktoś ma życzenie może przynieść dar serca wcześniej na świetlicę)                   

SU

Akcja "Idą święta..."

Drukuj E-mail

idaswieta1

 

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji  DBAM O MÓJ [email protected]ĘG pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej akcji jest m.in. wzmacnianie więzi rodzinnych,  kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz  przeciwdziałanie fonoholizmowi  i e-uzależnieniom u dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z raportem MŁODZI CYFROWI. https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/

Dzięki Fundacji  szkoła otrzyma kartki świąteczne. Kartki te koordynator akcji przekaże uczniom.

Co należy zrobić?

Wypisać kartkę z bożonarodzeniowymi życzeniami i wysłać lub podarować  bliskim,  przyjaciołom,  znajomym. Pamiętajmy także o osobach starszych, samotnych, chorych, które nie zawsze mają dostęp do nowoczesnych technologii i nie zawsze potrafią się nimi posługiwać.

Jednocześnie zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie grupowym organizowanym przez Fundację.  Zadanie polega na wykonaniu filmu maksymalnie 2 minutowego, który będzie promować i rozwijać nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Wszelkie pomysły proszę zgłaszać do 15 grudnia do Pana Dyrektora Romana Jańca.

                                                                           

Koordynator akcji 
Dominika Strzelczyk

 idaswieta2