JESTEM MISTRZEM

3… 2… 1… STARTUJEMY!!!

 

Z radością informujemy, że od 01.10.2022r. w naszej szkole rozpoczęła się indywidualna rywalizacja sportowa w ośmiu konkurencjach. Biorą w niej uczniowie klas 4 – 8, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
W każdym miesiącu młodzi sportowcy będą zmagali się w swoich grupach wiekowych oraz próbowali  sił w jednej z ośmiu konkurencji,
a ich najlepsze wyniki zostaną zamieszczone na specjalnie do tego przygotowanej tablicy. 

Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim motywowanie dzieci
i młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej, rozwijanie ducha sportowej rywalizacji, ukazanie, iż wysiłek fizyczny oraz systematyczne ćwiczenia wpływają na naszą kondycję i sprawność, a także tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych.

W miesiącu październiku zmagania rozpoczęły się rzutem piłką lekarską (2kg) w tył za głowę. Ta konkurencja dostarczyła wszystkim wiele radości. Uczniowie z uśmiechem na twarzy przystąpili do tej rywalizacji, znanej im już od najmłodszych lat i bardzo przez nich lubianej. Oczywiście, nie zabrakło silnych emocji i ogromnej woli walki. Młodzi sportowcy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a wspaniałe wyniki, które uzyskali, niejednokrotnie były dla nich samych wielkim zaskoczeniem i powodowały wiele pozytywnych wzruszeń.

Najlepsze wyniki w danych grupach wiekowych, w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali:

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Skip to content