Konkurs piosenki wiosennej

W dniach 16.03.22r. – 15.04.22r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych oraz Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach zorganizowały Konkurs Piosenki Wiosennej Edycja II pt. „Mam tę moc”, który w tym roku odbył się w formie online. Wzięli w nim udział uczniowie z okolicznych szkół i przedszkoli m.in. Kraszewic, Rzejowic, Trzepnicy, Łęk Szlacheckich, Przedborza, Gór Mokrych, Radomska, Nowej Wsi oraz Masłowic i Strzelec Małych.

W konkursie uczestniczyli wykonawcy indywidualni w kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat, klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie byli oceniani za dobór repertuaru do możliwości wokalnych, walory wokalne, poczucie rytmu, interpretację utworu, aranżację utworu, ogólny efekt sceniczny. Tematyką konkursu były piosenki z bajek.

Wykonawców oceniało jury w składzie p. Edyta Walczyk-Wasela,  p. Maria Strzelczyk i p. Patrycja Kik. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najlepsi natomiast dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc od I do III. Nie zabrakło wyróżnień. Opiekunowie za wkład i przygotowanie uczniów oraz jury za perfekcyjne oceny uczestników również zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Nagrody dla uczestników zostały wręczone dn. 22.04.22r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych przez Dyrektora Szkoły Pana Romana Jańca, Wicedyrektor Panią Gabrielę Patek oraz Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach Panią Elżbietę Bienias. Podczas ogłaszania wyników mogliśmy obejrzeć filmiki laureatów pierwszych miejsc. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy za współpracę Pani Renacie Turlejskiej-Macieląg, która wykonała piękny rysunek do naszej dekoracji oraz Pani Ewie Kołodziejskiej za pomoc od strony logistycznej.

Serdecznie dziękujemy firmie JYSK z Radomska, firmie ROLEX z Przedborza, wydawnictwom i ich przedstawicielom: WSiP – p. Marcinowi Zabielskiemu oraz Nowej Erze – p. Beacie Bąkowskiej za ufundowanie nagród, upominków i gadżetów.

Podsumowując, przedsięwzięcie to miało  na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed kamerą. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do przeniesienia się w świat bajek, które pobudzają naszą wrażliwość i sprawiają Nam radość przez całe życie.

Mamy nadzieję, że dzięki takim konkursom nasze placówki na długo zostaną zapamiętane, a przyszła współpraca ze szkołami z okolicznych miejscowości zostanie rozszerzona. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za profesjonalne występy, Dyrekcji za zaufanie i umożliwienie przeprowadzenia tego konkursu. Pamiętajcie, że zapraszamy za rok, tak jak to zapowiedzieliśmy J

A oto lista laureatów konkursu „Mam tę moc”

Kategoria wiekowa 3-6 lat

I miejsce – Marta Randak, Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku

II miejsce – Leon Janosik, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

III miejsce – Joanna Kaczmarek, Oddział Przedszkolny w Kraszewicach

Wyróżnienie – Oliwia Rudek, Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach

Wyróżnienie – Nikola Trzebińska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach

Kategoria wiekowa klas I-III

I miejsce – Kinga Kołodziejczyk, Szkoła Podstawowa im. A.F. Modrzewskiego w Trzepnicy

II miejsce – Oktawia Wojarska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

III miejsce – Nikola Grzesiczak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Wyróżnienie – Lena Pawlik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach

Kategoria wiekowa klas IV-VI

I miejsce – Laura Paprocka, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych

II miejsce – Aron Bednarek, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

III miejsce – Zofia Młynarczyk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Wyróżnienie – Maja Patek, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Kategoria wiekowa klas VII-VIII

I miejsce – Nikodem Smolarek, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

II miejsce – Ewelina Wilk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

III miejsce – Maria Tręda, Szkoła Podstawowa im. A.F. Modrzewskiego w Trzepnicy

Wyróżnienie – Maja Pawlik, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizatorzy konkursu

mgr Paulina Pągowska oraz mgr Aleksandra Skórniewska

Skip to content