Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Rozkład jazdy autobusów II półrocze 20/21

Rozkład jazdy obowiązujący od 17.05.2021 

Dzień Kolorowej Skarpetki

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa ( ang. World Down Syndrome Day – WDSD). Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Zbieżność daty obchodów tego dnia z pierwszym dniem wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. W tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary, solidaryzując się z osobami chorymi na Zespół Downa.

wdsd

22 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kolorowej Skarpetki. Większość z nas miała na sobie dwie różne skarpetki. Młodsi uczniowie świętowali ten dzień w naszej szkole, zaś starsi uczniowie, którzy uczą się zdalnie, przesyłali nam swoje zdjęcia.
Tym sposobem chcieliśmy pokazać, że różni nas tak niewiele - jeden nadprogramowy chromosom, tak jak nasza niepasującą skarpetka. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w tak pięknej lekcji o tolerancji i integracji.

SU, pani Ewa Marcinik

 

Kartki wielkanocne w języku angielskim

W dniach 15-19.03.2021r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych wzięli udział w tworzeniu kartek wielkanocnych w języku angielskim na zajęciach językowych.

Początkowo nasze przedsięwzięcie miało polegać na międzyszkolnej wymianie kartek wielkanocnych w języku angielskim z uczniami klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu, niestety pandemia COVID-19 Nam to uniemożliwiła. Zdecydowaliśmy, że w następnym roku Nasza współpraca dojedzie do skutku.

Tymczasem, podczas zajęć uczniowie zaczęli pracę. Każdy posiadał swoje ozdoby i potrzebne to tego rzeczy. Nauczycielki też przyniosły ze sobą „pudełka rozmaitości”, aby wspomóc i zainspirować uczniów. Uczniowie mogli tworzyć prace o dowolnej technice. Kształty kartek były przeróżne: jajka, kurczaki, koszyczki, aż po tradycyjny wzór kartki wielkanocnej. Pomysły uczniów były twórcze, autorskie i przepiękne. Najważniejsze dla Nas, nauczycielek, było to, iż podczas tych zajęć uczniowie wspólnie pracowali, pomagali sobie oraz wymieniali się pomysłami. Rozmowom nie było końca. Taki obraz, radosnych i pracowitych uczniów, każdy z Nas będzie pamiętał.

No cóż, kartki powstały, uczniowie byli zadowoleni, my też. Trzeba było pokazać dzieło Naszych uczniów. Postanowiłyśmy, że kartki zostaną wysłane do królowej Elżbiety II do Wielkiej Brytanii. I tak też zrobiłyśmy. Spakowałyśmy kartki, napisałyśmy list i paczka została nadana. Teraz przemierza swoją drogę. Możliwe, że królowa Nam odpisze, także wszyscy trzymajcie za Naszych uczniów kciuki.

Z tego miejsca, pragniemy złożyć wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, aby te święta wielkanocnewniosły do Waszych sercwiosenną radość i świeżość,pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Nauczycielki języka angielskiego

 Agnieszka Krawczyk
Ewa Marcinik 
Paulina Pągowska
oraz uczniowie klas I-III

Przed nami Święta Bożego Narodzenia...

receivaaaed 733072044253706

       Pielęgnując  tradycje  Świąt  Bożego  Narodzenia uczniowie klas  „0” PSP im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych oraz Szkoły Filialnej  w Przerębie wykonywali kartki i ozdoby świąteczne oraz śpiewali kolędy. Ucząc wrażliwości na innych dokonaliśmy wpłaty pieniężnej na Oddział Onkologii Dziecięcej w Łodzi. Nie zabrakło też upominków dla dzieci od Świętego Mikołaja. Nauczyciele i uczniowie swoim działaniem wprowadzili świąteczną atmosferę. Magia najpiękniejszych świąt ogarnęła  nas wszystkich. Tym klimatem chcemy podzielić się z nauczycielami, rodzicami oraz uczniami składając  najserdeczniejsze życzenia. Niech ta świąteczna aura trwa przez cały rok i przyniesie zdrowie,  spokój oraz same szczęśliwe dni.

Wychowawcy klas  „0”

 received 1398752080456404 438887

received 213021613622448 received 2207460979398697

 

                                                                                                             

please publish modules in offcanvas module position