Ślubowanie klas pierwszych 22/23

21.10.2022 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie w obecności swoich rodziców, wychowawców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i zaproszonych gości zaprezentowali  program artystyczny pod hasłem „Rejs przed nami pełen przygód”. Część artystyczna wszystkim się podobała, o czym świadczyły burzliwe brawa. Uczniowie złożyli również życzenia  i zaśpiewali piosenkę wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, że sumiennie będą wypełniać swoje obowiązki szkolne. Następnie zostali pasowani przez dyrektora szkoły na uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń na pamiątkę ślubowania otrzymał dyplom pasowania i legitymację szkolną. Nie zabrakło również upominków wręczonych przez rodziców, Wójta Gminy Masłowice oraz kolegów z klas drugich, a także słodkiego poczęstunku.

Mamy nadzieję, że ten uroczysty dzień na długo zapadnie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by zdobywanie wiedzy było dla nich „rejsem pełnym przygód”.

Wychowawca klasy Ia: Maria Strzelczyk
Wychowawca klasy Ib: Aleksandra Olczyk