Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider
Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Drukuj E-mail

zakonczenie

Kochani Uczniowie i Drodzy Rodzice !
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

     Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was.
26 czerwca 2020 zgodnie z kalendarzem dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Jest to rok szczególny, który przejdzie do historii jako pierwszy, w którym uczniowie przez tak długi czas kontynuowali naukę w sposób zdalny. Epidemia koronawirusa skutecznie zdezorganizowała całe życie szkolne. Z dnia na dzień uczniowie zostali zmuszeni do przestawienia się z tradycyjnego systemu nauczania na zdalne lekcje. Przesunięte zostały egzaminy ósmoklasistów. Mimo wielu przeciwności i trudności, jakie spotkały uczniów, nauczycieli i rodziców rok szkolny kończy się szczęśliwie. Ósmoklasiści zdali swoje egzaminy i czekają na wyniki.
A pozostali uczniowie spokojnie udają się na wakacje, by odpoczywać po tym niezwykle trudnym roku. 

Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt Waszej codziennej pracy.

     Koniec roku szkolnego jest okazją, by Wszystkim Państwu podziękować za rzetelność, wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za solidną, sumienną pracę.
     Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów oraz dbałość o dobre imię szkoły.
Wam Drodzy Rodzice dziękujemy za to, że podejmujecie trud współpracy ze szkołą dla dobra Waszych dzieci.
     Dziękujemy Wam Nauczyciele i Wychowawcy za to, że przekazując młodemu pokoleniu zasób wiedzy oraz umiejętności, wzbogacacie w nich nieprzemijające wartości dobra i piękna.
     Pracownikom Administracji i Obsługi składamy podziękowania za ogromne zaangażowanie, aby nasza placówka działała sprawnie i perfekcyjnie.
     Wszystkim Wam życzymy spokojnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!

 

Dyrekcja PSP im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Obchody 100 rocznicy urodzin Św. J.P.II

Drukuj E-mail

Patron szkoły

18 maja 2020 r. to niezwykły dzień dla naszej szkoły i całej Ojczyzny, dla każdego z nas.    W tym dniu obchodziliśmy Święto Szkoły i 100 rocznicę urodzin naszego wspaniałego Patrona – Świętego Jana Pawła II, który był, jest i będzie naszym drogowskazem, mentorem i przewodnikiem w czasie trudnej drogi życia.

Niestety, w związku z zaistniałymi (powszechnie znanymi) okolicznościami nie mogliśmy tego dnia obchodzić tak, jak pierwotnie zaplanowaliśmy. Postanowiliśmy jednak nie rezygnować ze świętowania rocznicy, a jedynie dostosować nasze możliwości do obecnych czasów .

W każdej klasie odbyły się zdalne lekcje poświęcone osobie, działalności i nauczaniu Jana Pawła II. Uczniowie oglądali tematyczne filmiki w Internecie, słuchali i uczyli się piosenek o Janie Pawle II. Osoby chętne miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym, organizowanym  przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim, pt. „Jan Paweł II – Jego talent i pasje”. Najwięcej emocji wzbudzało zrobienie urodzinowych darów. Każda klasa wykonała swój dar dla Jubilata: młodsi uczniowie – bukiety i torty urodzinowe. Starsi – wykonywali prace pt.” Święty Jan Paweł II widziany oczami uczniów PSP w Strzelcach Małych.


Bukiety dla Świętego Jana Pawła II w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

<

>

      <![if !vml]><![endif]><![if !vml]><![endif]>


Bukiet

Urodziny to wyjątkowe wydarzenie, które nie może obyć się bez tortu.
Uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować torty na 100-lecie urodzin naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II. Przy ich wykonaniu wykazali się wielką pomysłowością. Poniżej prezentujemy wyniki ich pracy.

>

 

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji uczczenia 100.rocznicy urodzin naszego Patrona. Gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknego wykonania. 

Regulamin konkursu na logo Samorządu Uczniowskiego

Drukuj E-mail

Regulamin konkursu na logo Samorządu Uczniowskiego
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

I. Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski

II. Cel i przedmiot konkursu:

1. Celem konkursu jest zaproszenie uczniów do opracowania logo SU.

2. Logo ma służyć do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, powinno więc charakteryzować się następującymi cechami: - czytelność i łatwość zapamiętania - łatwa identyfikacja z naszą szkołą oraz samorządem - wzbudzanie pozytywnych emocji.

3. Organizator przewiduje nagrodę dla zwycięskiego projektu wskazanego przez jury. Zastrzega sobie również prawo do wykorzystania pozostałych projektów w celach promocyjnych.

III. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

2. Projekty konkursowe mogą być realizowane wyłącznie przez indywidualne osoby. Każdy uczestnik może wykonać nie więcej niż jeden projekt konkursowy.

3. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie projekty autorskie, nigdzie wcześniej nie publikowane i nie wykorzystywane.

4. Projekty konkursowe powinny być zgodne z wymaganiami zawartymi
w regulaminie (punkt IV).

5. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją wszystkich jego warunków.

IV. Forma prezentacji pracy konkursowej:

1. Projekt logo powinien dawać możliwość jego różnorodnego wykorzystania: reklama, internet, pisma, ulotki, nadruki, itp., zgodnie z celami wskazanymi punkcie II.

2. Autorzy składają swoje projekty w wersji cyfrowej, umożliwiającej dalsze jego wykorzystanie na adres mailowy samorządu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
w temacie wpisując swoje dane: imię i nazwisko oraz klasę.

3. Propozycje należy dostarczyć na maila do 15 maja 2020 r. (Termin przedłużony do 20 czerwca.)

Teatr Pinokio

Drukuj E-mail

   
Moi drodzy nauczyciele, uczniowie i rodzice. W związku z tym, że od kilku lat współpracujemy z teatrem Pinokio w Łodzi, mam dla Was od nich informację.
Przeczytajcie i skorzystajcie. Teraz, w okresie pandemii korona wirusa, powinniśmy wspierać kulturę, dlatego zachęcam do korzystania z linków zamieszczonych poniżej oraz do ich udostępniania. Nie rezygnujmy z teatru i doceńmy tych, którzy dzielą się z nami swoim talentem i czasem. Wspierajmy teatr Pinokio, jego aktorów i pracowników. Treść maila poniżej.

 Polecam serdecznie, Paulina Pągowska – nauczyciel bibliotekarz, anglista i polonista.


Pragniemy podzielić się z Wami tym co udało się nam wypracować przez ostatnie tygodnie. Mamy nadzieję, że nasze materiały będziecie mogli wykorzystać w pracy zdalnej z Waszymi podopiecznymi!

Zachęcamy do udostępniania dzieciom i ich rodzicom nagrań, na których nasi aktorzy czytają kolejne rozdziały "Wielkiej księgi uczuć",Grzegorza Kasdepke.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLr9qaD9XN9Ed318MpBN8yaJ2TvYjy011c

"Wielka księga uczuć" to odpowiedź na często powtarzające się w czasie

naszych rozmów pytanie: jak mówić dzieciom o emocjach? W opisie pod każdym z nagrań, znajdziecie propozycję na mini warsztat i wspólną zabawę z dziećmi. Szczegóły możecie śledzić na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/teatrpinokiowlodzi/

Przed nami kolejne działania w sferze online! Już teraz zacznijcie obserwować teatralny fanpage Pinokia, a na pewno nie przegapicie żadnej nowości! Będziemy wdzięczni za przekazanie inf. o naszej inicjatywie, zaprzyjaźnionym nauczycielom, którzy jeszcze nas nie znają!

Serdecznie pozdrawiamy, pozostańmy w kontakcie

Zespół Teatru Pinokio

Zadania domowe

Drukuj E-mail

Bieżące komunikaty przekazywane przez Pana Dyrektora znajdują się na platformie Librus.


______________________________________________________________________

 Link do zadań z podziałem na klasy i przedmioty

______________________________________________________________________

 

W przypadku jakichkolwiek problemów z dostępem do plików proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub facebook.com/vanderfell postaram się niezwłocznie udzielić odpowiedzi. 

Pliki można powiększać przy pomocy paska narzędziowego na dole strony z otwartym aktualnie dokumentem.

zoom1

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2020

Drukuj E-mail

   

3B16D939 FD26 48A7 B84F 525622D11B13

 

W dniu 25 lutego 2020r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jest to konkurs, który ma na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Już 18 grudnia 2019r. w ramach przygotowań do Turnieju odbyło się szkolenie przeprowadzone przez strażaków OSP Strzelce Małe połączone z pokazem wozu bojowego.    Do zmagań konkursowych przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły (I kategoria – klasy 1-6, II kategoria – klasy 7-8). Wszyscy napisali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Nad prawidłowym przebiegiem OTWP czuwał również przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku Pan Marek Jeziorski. Natomiast duchowo Nas wspierał Naczelnik Gminny Pan Jacek Nowak, który też pomógł w przygotowaniach konkursu.

   
     Do części ustnej Turnieju dostali się uczestnicy z największą liczbą punktów. W tym roku Wójt Gminy Masłowice Bogusław Gontkowski osobiście wręczył finalistom nagrody rzeczowe, które zostały przez niego zakupione.

Oto wyniki zmagań finałowych:

Kategoria I

I miejsce – Piotr Janiec, kl. 6c;

II miejsce – Radosław Mierzwa, kl. 6c;

III miejsce – Klarysa Rybka, kl. 6c;

Kategoria II

I miejsce – Dominik Mierzwa, kl. 8b;

II miejsce – Bartosz Olczyk, kl. 7a;

III miejsce – Wiktoria Sarna, kl. 8a;    Zwycięzcy eliminacji gminnych mogą uczestniczyć w eliminacjach powiatowych w KP PSP Radomsko w dn. 27 marca br. Trzymajmy kciuki!

Szkolny organizator:

Ewa Mierzwa