Teatr Pinokio i….. „Wielki Buzz Grow”

Dnia 03.03.2023r. uczniowie klas 1ab, 2a oraz 4ab wraz z opiekunami Paniami: Aleksandrą Olczyk, Marią Strzelczyk, Dominiką Strzelczyk i Pauliną Pągowską udali się do teatru PINOKIO w Łodzi na spektakl pt. „Wielki Buzz Grow. Spektakl opowiada o małym  Erneście, który rysuje kolejne dzieło. Tym razem zupełnie mu się nie udaje, więc wściekły nazywa je bazgrołem i wyrzuca do śmieci. Ale przecież…

Teraz go do śmieci kładą

A za chwilę będzie w Prado

W Narodowym albo w Luwrze

Nieśmiertelny, bo nie umrze!

Spektakl w reżyserii Doroty Abbe staje się nośnikiem budującego przesłania: każdy z nas, mimo wielu niedoskonałości, ma w sobie pewien ładunek; to doza pięknego autentyzmu i… autentycznego piękna. Przedstawienie, choć pełne humoru, całkiem na serio wspiera najmłodszych w budowaniu poczucia własnej wartości i wewnętrznej siły.

Dla naszych uczniów była to niesamowita przygoda, dzięki której weszli w interakcję z żywym aktorem. Ukazanie relacji międzyludzkich, których tak bardzo nam w dzisiejszych czasach brakuje, było podczas spektaklu bardzo ładnie ukazane. Kostiumy, aktorzy i historia przez nich opowiedziana dały wiele radości uczniom i nauczycielom. Warto było tam pojechać, pośmiać się i spędzić wspólnie czas.

Kierownik wycieczki: Paulina Pągowska