Turystyczna Szkoła

             W dniach 25 i 26 sierpnia mieliśmy niesamowitą okazję by skorzystać z innowacyjnego i  multimedialnego projektu przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasza szkoła została wyróżniona, ponieważ innowacja jest realizowana tylko w dwóch szkołach w  każdym województwie.

MCETS – Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła to najnowocześniejsza, mobilna i interdyscyplinarna  strefa edukacji turystycznej w Polsce. Różnorodność oferowanych atrakcji była bardzo bogata. Mogliśmy skorzystać z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów i podłóg multimedialnych czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Ogromną popularnością cieszyła się strefa robotyki z robotem humanoidalnym oraz strefy kajakowa i rowerowa. Uczestniczyliśmy też w warsztatach na temat bezpieczeństwa w górach przygotowanych przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze.

W sumie około  800 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych z  powiatu  radomszczańskiego i piotrkowskiego wzięło udział w  naszym przedsięwzięciu  edukacyjno – turystycznym.

Zresztą zobaczcie sami…

Skip to content