Dzień Kobiet 2020

Dzień Kobiet w naszej szkole był, jak zawsze, bardzo kreatywny i pracowity. Pomysłów było wiele, ale trzeba było wybrać ten najlepszy, a łatwe to nie było. Zależało nam, by w tym szczególnym dniu wszystkie panie pracujące w szkole oraz wszystkie dziewczynki, czuły się wyjątkowo. Razem z kolegami z SU, po burzy mózgów podjęliśmy decyzję.

dzienkobiet2020
Każda z Pań  dostała certyfikat, który potwierdzał jej wyjątkowość oraz życzenia.  Natomiast dziewczynki zostały obdarowane słodkim upominkiem.  Samorząd uczniowski ma nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać ten dzień.

Dziękujemy za wsparcie pani Sylwia Nowak - opiekunowi SU, a wszystkim Paniom i koleżankom - Życzymy samych pięknych dni!

Miłosz Nowak

Akcja Zwierzak

Jak co roku, w okresie zimowym, w naszej szkole została przeprowadzona „Akcja Zwierzak”, która miała na celu pomoc Schronisku dla  zwierząt w Radomsku.
Polegała ona na zbiórce: karmy dla psów i kotów (suchej oraz w puszkach), ryżu, kaszy, makaronu, oleju do przygotowania ciepłego i energetycznego posiłku, akcesoriów (legowisk, obroży, smyczy, zabawek, kocy, poduszek, drapaków, itp.), środków czystości i pielęgnacyjnych kosmetyków dla psów i kotów.

akcjaschronisko

Wszyscy uczniowie mogli włączyć się do akcji, aby pomóc psiakom oraz kociakom przetrwać zimę i jak co roku spisali się rewelacyjnie. Jeden z rodziców zrobił nawet piękną budę, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Z wizytą i prezentami do schroniska, w tym roku, wybrały się klasy 0 a i 0 b z wychowawczyniami oraz pani Paulina Pągowska i pani Sylwia Nowak. Duże wrażenie zrobiła na nich ta wizyta, a szczególnym zainteresowaniem, cieszyły się porzucone, piękne szczeniaczki.
Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w schronisku. Mamy nadzieję, że nasze prezenty się przydadzą.
Wszystkim uczniom również dziękujemy za udział w tej szlachetnej akcji.

Wiktoria Sarna

Choinka szkolna

choinkaszkolna

9 stycznia 2020 r. dla uczniów klas 0-3, w trakcie lekcji, odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci bawiły się w towarzystwie animatorów. Była świetna zabawa, super atmosfera i wiele atrakcji.

Dla starszych uczniów, czyli klas 4-8 choinka została zorganizowana 10 stycznia 2020r. Świetną muzykę, przy której każdy tańczył i bawił się fantastycznie zapewniał profesjonalny DJ.

Choinka szkolna nie byłaby tak wyjątkowa, gdyby nie poczęstunki, które co roku przygotowuje Rada Rodziców. Kochani Rodzice -  dziękujemy Wam za wszystko

Całą dyskotekę uważamy za udaną, dziękujemy wszystkim, że byliście. Mamy nadzieję, że też się świetnie bawiliście i będziecie ją miło wspominać.

Martyna Gąsior

Szkolna wigilia

Szkolna Wigilia odbyła się 20 grudnia 2019 roku. Tego dnia w szkole nie było lekcji.

szkolnawigilia

Na dwóch pierwszych godzinach spotkaliśmy się z wychowawcami. Był to czas na podzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz zjedzenie wigilijnej potrawy – łazanek przygotowanych przez panie kucharki pracujące w naszej szkole.

Po wigiliach klasowych udaliśmy się na Jasełka, które zorganizowały klasy piąte pod opieką pani Anny Rulińskiej, pani Anny Pełki oraz pani Joanny Janiec i pani Agnieszki Gorzędowskiej. Przed wejściem na salę gimnastyczną  można było zostawić mały podarek dla dzieci z Pogotowania Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim. Zgodnie z ich prośbą uczniowie przekazywali artykuły do prac artystycznych, tj. bibuły, kredki, bloki techniczne, itp.

Jak co roku okazało się, że mamy bardzo hojne serca!

szkolnawigilia2

Na koniec szkolnej Wigilii, Samorząd Uczniowski złożył  Radzie Pedagogicznej i uczniom życzenia z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia oraz wręczył na ręce Dyrekcji Szkoły upominek- była to duża kartka świąteczna z podpisami wszystkich uczniów Szkoły w Strzelcach Małych.

Kacper Sarna

Dzień Czapki Świętego Mikołaja

dzienczapkimikolaja

Dzień Czapki Świętego Mikołaja  w tym roku obchodziliśmy, nie zgodnie z tradycją 6,  a 9 grudnia 2020 r. Polegał on na tym, żeby przyjść do szkoły z czapką mikołajkową na głowie. Można było także mieć inne świąteczne ozdoby – ważne, że miało być kolorowo i wesoło. Zachęcaliśmy również uczniów, żeby z tej okazji założyli na siebie „coś czerwonego”. Cel Samorządu Uczniowskiego został osiągnięty. Podczas zajęć i przerw międzylekcyjnych królował kolor czerwony i mikołajkowe nakrycia głowy. Również nasi nauczyciele przyłączyli się do zabawy, pokazując kolejny raz wszystkim uczniom, że potrafią się bawić razem z nami. Na wszystkich, którzy przyłączyli się do zabawy czekała słodka niespodzianka. Dziękujemy