Zadania domowe - komunikaty           |           Wprowadzenie do aplikacji Teams            |            Zajęcia logopedyczne

Czarownice w przedszkolu

Dnia 29.11.2019r. trzy uczennice naszej szkoły, tj.: Wiktoria Sarna, Milena Witkowska i Alicja Nowak, na czele z p. Sylwią Nowak udały się  do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Masłowicach, żeby wziąć udział w organizowanej tam zabawie andrzejkowej dla przedszkolaków.

czarownicewprzedszkolu

Nasze przybycie  do placówki wywołało u dzieci zdziwienie i zaciekawienie, gdyż byłyśmy w przebraniach czarownic. Oczywiście, jak przystało na czarownice  - „przyleciałyśmy”  na miotłach.  Zabawa rozpoczęła się od krótkiego wstępu, podczas którego opowiedziałyśmy dzieciakom, dlaczego wróży się w andrzejki. Następnie dzieci powtórzyły zaklęcie, dzięki któremu wróżby miały się spełnić. Zabawy, które przygotowałyśmy, polegały miedzy innymi na wywróżeniu sobie zawodu w przyszłości, imienia wybranki / wybranka lub tego, co ich czeka w przyszłości.

Najpierw dzieci ustawiły się w kółeczku i przy dźwiękach muzyki losowały dla siebie przepowiednię. Przed następnymi zabawami podzieliłyśmy dzieciaki na dwie grupy (chłopców i dziewczynki). Dzieci po kolei podchodziły do czarownic po swoją wróżbę.

Po pewnym czasie nadszedł koniec wizyty w przedszkolu. Wszyscy ustawili się w kółeczku i przy dźwiękach piosenki uczestnikom zabawy został wręczony słodki upominek, po czym czarownice „wyleciały” z przedszkola.

Przedszkolakom dziękujemy za super zabawę i zaproszenie.

Alicja Nowak

Andrzejki 2019

Dnia 28.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa. W imprezie tej brali udział uczniowie klas 0 – VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych.

andrzejki

Zabawa, jak co roku, była bardzo fajna. Pięknie udekorowana sala, uczniowie wyjątkowo ubrani,  głośna i wpadająca w ucho muzyka sprawiły, że ten wieczór pozostanie niezapomniany (aż do następnego razu:)) Jak co roku funkcjonował salon wróżb, w którym uczniowie mogli zobaczyć, co czeka ich w przyszłości. W rolę wróżek wcieliły się uczennice oraz uczeń z klasy 8A, a opiekę nad poprawnym wywróżeniem przyszłości sprawowała p. Sylwia Nowak.

Nie zabrakło również wspaniałej kawiarenki, w której każdy mógł zamówić sobie coś słodkiego. Kawiarenką w tym roku zajęły się klasy siódme wraz z wychowawczyniami: p. Ewą Mierzwą oraz p. Joanną Janiec.

Uczniowie dostali również poczęstunek, który każdego roku przygotowuje dla nich Rada Rodziców.

Dziękujemy uczniom za wspólny czas, a rodzicom i nauczycielom  za obecność i  pracę,  by umilić nam andrzejkowy wieczór.

Wiktoria Sarna

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji każdy mógł przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszaka.  Dzień ten był dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli wyjątkowy i radosny - z dumą nosili oni, prezentowali i tulili swoje maskotki. Szkoła zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa i wesoła, a wszyscy wokoło uśmiechnięci.

Każdy,  kto przyniósł swojego misia, dostawał cukierka od Kubusia Puchatka, który akurat był w okolicy i postanowił zrobić nam wielką niespodziankę  -  odwiedził naszą szkołę.  Mamy nadzieję, że każdy, kto przyniósł pluszaka, nie odszedł bez cukierka w „brzuszku”!
Dziękujemy za udział w zabawie:)

Martyna Gąsior

Dzień Krawata i Spódnicy

30.10.2019 r. po raz kolejny  obchodziliśmy Dzień Krawata i Spódnicy.

Tego dnia na korytarzach naszej szkoły -  częściej niż zwykle można było zobaczyć dziewczęta ubrane w barwne spódnice, a chłopców „pod krawatem”.

dzienkrawata

Każda osoba, która uczciła ten wyjątkowy dzień dostawała od opiekuna naszego samorządu szkolnego - pani Sylwii Nowak słodki upominek.  Mam nadzieję, że niektóre dziewczyny z założeniem spódnicy nie będą czekać do kolejnego takiego świętaJ

Kacper Sarna

Akcja Znicz

Samorząd Uczniowski naszej szkoły co roku organizuje Akcję Znicz,  polegającą na zbiórce zniczy, które 1 listopada mają być zapalone przez chętnych uczniów na opuszczonych grobach zmarłych oraz miejscach pamięci narodowej. Wychowankowie naszej placówki zbierają znicze, a następnie przekazują je do opiekuna samorządu. Każdego roku udaje nam się zgromadzić  pokaźną ich  ilość - w tym roku było to ponad 200 sztuk.

akcja znicz

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz oczywiście ich rodzicom za zaangażowanie i wielkie serce, które pokazujecie. Dzień Wszystkich Świętych ma nam przypominać o naszych bliskich zmarłych oraz innych -  niekiedy opuszczonych. Przypomina nam także o zmarłych absolwentach naszej szkoły, którzy już nas nie odwiedzą, ale my będziemy o nich pamiętać, choćby przez symboliczny znicz zaniesiony na grób przez młodszych kolegów.

Miłosz Nowak