DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak istotną rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.

O tym, jak ważna jest woda, przypomniała sobie społeczność naszej szkoły, uczestnicząc w lekcjach poświęconych wodzie, przygotowując gazetkę szkolną, plakaty czy ciekawostki na temat wody.

Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w konkursie o tytuł „Mistrza wody”. Zawodnicy skanowali kody QR i rozwiązywali ukryte zadania. Zainteresowanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania, 350 kodów rozeszło się w mgnieniu oka, jak świeże bułki. Zabawa była przednia, a zwycięzca może być niejeden.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić zwycięzców konkursu

Światowego Dnia Wody, którzy zdobyli tytuł „Mistrza wody”

Maja Rybaka kl.5b

Natalia Łysiak kl.7a

Piotr Kępiński kl. 8c

Uczniowie wyróżnieni w konkursie: Julia Nowak (5b), Zofia Młynarczyk (5b), Laura Smolarczyk (5b), Magdalena Ślusarczyk (5b), Filip Sarna (7b), Julia Gaik (7a), Mateusz Janowski (7a), Mateusz Kobędza (7a), Aleksandra Nowak (7a), Fabian Bajor (8a), Klarysa Rybka (8c).

Serdecznie dziękuję wychowawcom, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w tegoroczną imprezę!

Anna Stępień