Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

PIESZA WYCIECZKA 6A i 6B do Kalinek

W dniu 06.09.2013r. uczniowie klasy VI A i VI B Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych udali się na pieszą wycieczkę do Kalinek.
Wędrując, podziwiali walory turystyczne naszej gminy.

Przy ognisku z kiełbaskami i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu uczniowie bawili się wspaniale.Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Wycieczkę zorganizowały: mgr Renata Górecka, mgr Justyna Grabowska, p.Paulina Pągowska.

WYCIECZKA ROWEROWA VB do Bąkowej Góry

Jak stało się tradycją uczniowie klas V szkoły podstawowej po zdaniu egzaminu i otrzymaniu kart rowerowych udają się na pierwszą rowerową wycieczkę.

              05 września 2013 roku odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa szlakiem „Klejnoty Bąkowej Góry”, w której wzięło udział 14 uczniów klasy VB. Kierownikiem wycieczki została p.Gabriela Patek, natomiast opiekunami - p.Anna Zemsta i Renata Turlejska - Macieląg. W jej trakcie uczniowie zdobyli wiedzę na temat rezerwatu „Jawora”, podziwiali pomniki wykonane z piaskowca na parafialnym cmentarzu. Na dłużej uczestnicy wyprawy zatrzymali się przy XV-wiecznym kościele pw.Trójcy Świętej.  Ksiądz proboszcz Tadeusz Ściebura zapoznał wszystkich z jego historią.

Pokazał także wiele zabytkowych części kościoła i podał wiele ciekawostek historycznych dotyczących wsi Bąkowa Góra.
W Kalinkach odbyło się perfekcyjnie przygotowane ognisko (Patrycja, Wiktor i Patryk spisali się na medal!!!!).

Po zjedzeniu kiełbasek uczniowie grali w piłkę i wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli zabawach. W Strzelcach Małych nastąpiło podsumowanie wycieczki i pożegnanie jej uczestników. Uczniom eskapada się podobała. Tereny Bąkowej Góry zafascynowały ich swoją historią i pięknem krajobrazu.

Kierownik wycieczki
mgr Gabriela Patek

PRACE CHÓRU ZAKOŃCZONE

Dobiegły końca prace chóru składającego się z 50 osób, reprezentujących klasy IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Uczniowie solidnie przygotowywali się do uroczystości szkolnych m.in. apelu z okazji Święta Niepodległości czy Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja oraz pracowały na cotygodniowych pracach chóru.

Czytaj dalej

KLUB OBROŃCÓW PLANETY wyniki

W dniu 18 czerwca 2013r. zakończyła się akcja zbierania zużytych płyt CD/DVD w naszej szkole w ramach projektu Klub Obrońcy Planety.

Czytaj dalej

BIBLIOTECZNY PROJEKT EDUKACYJNY

Biblioteczny projekt edukacyjny "Wędrówki po Europie"

W dniu 12 czerwca 2013 roku w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Małych odbyło się podsumowanie bibliotecznego projektu edukacyjnego pt.: "Wędrówki po Europie". Zrealizowała go grupa projektowa w składzie: Izabela Koniarska, Agata Gajda, Karina Dędek, Natalia Nowak, Agata Gandziarowska.

Nad realizacją projektu czuwała mgr Gabriela Patek we współpracy z kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Małych p.Teresą Dąbrowską. Jego celem było przyswojenie informacji dotyczących państw europejskich oraz wykorzystanie cennego księgozbioru naszej biblioteki.


Na podsumowaniu pojawiło się spore grono osób zainteresowanych, m.in.: Wójt Gminy Masłowice - p.Bogusław Gontkowski, przedstawiciele Komisji Oświaty, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klasy II gimnazjum.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wszystkie wykonane w ramach projektu prace.
Były to m.in.: makiety, twarze sławnych osób, ankieta w formie filmiku sprawdzająca wiedzę naszych uczniów na temat krajów europejskich, filmik z podstawowymi informacjami państw Unii Europejskiej.

Dla uświetnienia całego spotkania wystąpiła para taneczna Klaudia Zielińska i Norbert Głogosz tańcząc walca wiedeńskiego.


Podsumowując projekt pani Dąbrowska zadeklamowała ułożone wspólnie z nami zagadki na temat wylosowanych krajów. Okazało się, że potrafi naprawdę świetnie rymować, a uczestnicy projektu  trafnie zagadki odgadywać.


Wszyscy przybyli goście otrzymali słodkie upominki.

Naszym Paniom dziękujemy za poświęcenie, za miłe chwile, ale przede wszystkim za mnóstwo wiedzy, jaką zdobyłyśmy w czasie realizacji tego projektu.

Grupa projektowa

III PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNYCH W WIELGOMŁYNACH

28 maja br. nasi uczniowie wzięli udział w III Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Wielgomłynach.

Naszą szkołę w kategorii przedszkolaków reprezentowały uczennice kl. 0"a": Martyna Borciuch, Anna Gąsior i Maja Bartoszewska. Dziewczynki przygotowane przez wychowawczynię p.Krystynę Nowak zaśpiewały piosenki: "Jezus swoją matkę pozostawił", "Dzieckiem Bożym", "Moja mama" i zdobyły III miejsce.


W kategorii szkół podstawowych wystąpiły uczennice kl.V"a": Sara Skórniewska i Kinga Niegowska, które zajęły II miejsce w konkursie.


W rywalizacji gimnazjalnej wzięła udział uczennica kl.II Paulina Młynarczyk i zajęła II miejsce.


Nad przygotowaniem uczniów do Przeglądu czuwali opiekunowie szkolnego chórku - p.Gabriela Patek i p.Joanna Janiec, a oprawą muzyczną i akompaniamentem zajął się Pan Dyrektor Roman Janiec.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opiekun chórku

mgr Joanna Janiec


E-Dzienniczek

UWAGA!

Z przyczyn technicznych E-Dzienniczek nadal nie jest aktualizowany.

Za utrudnienia wszystkich użytkowników bardzo przepraszamy!

Komunikat ważny jest aż do odwołania.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

mgr Roman Janiec

Strona Przyjazna Młodzieży

Pragnę poinformować, że nasza strona uzyskała certyfikat Strony Przyjaznej Młodzieży Uśmiech

 


„CERTYFIKAT może zostać przyznany stronie internetowej, której treść jest przyjazna dla młodzieży, tzn. w szczególności nie zawiera: treści o charakterze erotycznym, treści wulgarnych, jakichkolwiek elementów łamiących polskie lub międzynarodowe prawo, naruszające prawa osób trzecich oraz jakichkolwiek innych treści, które mogą zostać uznane za nawołujące lub propagujące przemoc, rasizm, nałogi itp.″  -
www.certyfikat.zdamy.pl

 

please publish modules in offcanvas module position