"Potrzebuję czekolady!"

„Potrzebuję czekolady, zjeść ją muszę, nie ma rady! Z orzechami, z bakaliami, zwykła mleczna, gorzka, biała, dla mnie każda jest wspaniała!”

Poniedziałek  04.10.2021 r. był dniem  wyczekiwanym przez naszych najmłodszych uczniów.  Pod budynkiem szkoły zaparkował wyjątkowy „czekoladowy autobus” i zabrał uczestników w niezwykły świat czekolady.  Organizatorzy powitali nas bardzo miło. Warsztaty zaczęły  się degustacją, od której buźki dzieci zrobiły się wesołe i czekoladowe. Uczniowie poznawali różne słodkości,  a zmysł smaku i węchu w tym dniu był szczególnie aktywny.

Podczas warsztatów wszyscy dzielnie tworzyli i ozdabiali swoje czekoladowe kompozycje, wykazując się przy tym dużą kreatywnością.  Dla dzieci to była fajna zabawa, a jednocześnie nauka. Uczniowie poznali historię powstania czekolady, jej zastosowanie i wykorzystywanie w dawnej kuchni. Dowiedzieli się z czego jest zrobiona i jak ją odróżnić od wyrobów czekoladopodobnych. Prowadzące nie tylko opowiadały o czekoladzie, ale dyskretnie doradzały najmłodszym kiedy i w jakich ilościach można pozwolić sobie na słodycze. Swoje czekoladowe wyroby uczniowie zabrali do domu w pięknie zapakowanym pudełeczku, by (jak podkreślały panie prowadzące warsztaty) zjeść je razem z najbliższymi o godz. 17.00. Ponoć wtedy smakują najlepiej J Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom „Mistrza czekolady”. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza dla najmłodszych.

Dominika Strzelczyk