Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Teatr PINOKIO i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

 

Dnia 25.10.2021r. uczniowie klas 1ab oraz 2ab udali się do Łodzi do teatru PINOKIO na spektakl pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Jest to jedna z książek z kanonu lektur klas I-III autorstwa Justyny Bednarek, dlatego uczniowie mogli zapoznać się z jej fabułą. A miłym zaskoczeniem na pewno byli prawdziwi aktorzy i obcowanie z nimi podczas przedstawienia.

Spektakl przeniósł naszych uczniów nie w jeden, ale w dziesięć światów – stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile nieskrępowanej wyobraźni. Scenariusz rozpisany „na pięciu aktorów, dziesięć rąk, dziesięć nóg” to odrobina kryminału, bajka z morałem i taka ze szczęśliwym zakończeniem. Wskakując ze skarpetkami w dziurę znajdującą się pod pralką, wybieraliśmy się w tajemniczą i zaskakującą podróż, a po drodze odkryliśmy odpowiedź na pytanie, nad którym cały świat głowi się od zawsze… Czyli, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki. Że znikają – to fakt,  skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Ekipa Pinokia zdaje się znać odpowiedź na pytanie od wieków dręczące nie tylko dzieci, ale także skarpetkolubnych dorosłych. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Wyjazd wpłynął na wyobraźnię naszych uczniów i uwrażliwił ich na sztukę. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam zawitamy na kolejne spektakle pełne fantazji, prawdziwego życia i humoru.

Kierownik wyjazdu

Paulina Pągowska

please publish modules in offcanvas module position