Święto Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych na przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej (osoba odpowiedzialna- p. Renata Turlejska- Macieląg) odbyła się akademia  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów obecnych na sali i tych, którzy oglądali akademię przez platformę Teams.  Następnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, został odśpiewany hymn Polski.   Po wyjściu pocztu sztandarowego rozpoczęło się przedstawienie. Było ono zorganizowane w formie  spektaklu Teatru Wolnej Myśli „Pod Białym Orłem” o nazwie „Wolność”. Zaprezentowane przez uczniów scenki ukazywały współczesny świat i zwykłych ludzi, takich jak kierowca, motocyklista, rowerzysta, linoskoczkowie, malarz oraz ich poglądy na temat wolności. Inscenizację ożywiły demonstrowane hasła związane z głównym motywem akademii oraz zaśpiewany przez chórek w poruszający sposób utwór Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce”.

Akademia wywołała w każdym z nas wzruszenie i wyjątkowe emocje. Ciężka praca uczniów  i organizatorów przedstawienie (p. Anny Sarny i p. Sylwii Nowak) została nagrodzona gromkimi brawami.

Kornelia Arendarska- klasa VIIIb