Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

FABRYKA BOMBEK PO RAZ TRZECI

Dnia 24 października 2018 roku uczniowie klas I-III oraz IVa wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas zwiedzania fabryki, uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca przy produkcji bombek. Nasi młodsi uczniowie byli zafascynowani i zastanawiali się, jak ze zwykłego kawałka szkła powstaje piękna bombka.

Zwiedzając poszczególne pomieszczenia i poznając każdy etap powstawania tych arcydzieł, uczniowie z zachwytem i zainteresowaniem obserwowali, wprawione już do perfekcji, dłonie Pań zdobiących różnego rodzaju ozdobami bombki.

Ta wycieczka pozwoliła dostrzec naszym wychowankom, że łatwo można bombkę zbić i ją posprzątać, ale podczas warsztatów zobaczyli, jak ciężko się ją ozdabia i jak łatwo można to zniszczyć. Nasi uczniowie na warsztatach wcielili się w małych artystów, których dłonie sprawnie malowały i ozdabiały bombki, które otrzymali do samodzielnego ozdobienia. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów, zaowocowało przepięknymi dziełami. A jakaż była ich satysfakcja z możliwości tworzenia własnego rękodzieła, które później zabrali do domu. Nauczycielki również skorzystały z tej super rozrywki i stworzyły swoje unikatowe ozdoby. Panie: Małgorzata Ingier, Alicja Nieznańska, Dominika Strzelczyk i Agnieszka Gizeweter okazały się być perfekcjonistkami w swoim fachu J. Ich dusze artystyczne zostały zaznaczone na każdej z bombek. W każdym z Naszych uczniów drzemie mały artysta, dzięki takim warsztatom zawsze możemy go w nich obudzić, a jaką frajdę z tego mają. Ogromną!!! Zadowolone twarze Naszych uczniów to największa nagroda.

Mam nadzieję, że wszystkim się podobało i wycieczkę możemy uznać za udaną. Obiecujemy, że znów tam wrócimy.

bombkaart

Organizator wycieczki

Paulina Pągowska

please publish modules in offcanvas module position