Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej

„Parostatkiem w piękny rejs”

EDYCJA III

W dniu 24.03.2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych oraz Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach zorganizowały Konkurs Piosenki Wiosennej Edycja III pt. „Parostatkiem w piękny rejs”, który w tym roku odbył się Miejskim Domu Kultury w Przedborzu. Wzięli w nim udział uczniowie z okolicznych szkół i przedszkoli m.in. Gorzkowic, Rzejowic, Trzepnicy, Przedborza, Gór Mokrych, Dobromierza, Radomska, Nowej Wsi oraz Masłowic i Strzelec Małych.

W konkursie uczestniczyli wykonawcy indywidualni oraz duety w kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat, klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie byli oceniani za dobór repertuaru do możliwości wokalnych, walory wokalne, poczucie rytmu, interpretację utworu, aranżację utworu, ogólny efekt sceniczny. Tematyką konkursu były piosenki Krzysztofa Krawczyka.

Wykonawców oceniało jury w składzie p. Edyta Delczyk-Wasela,  p. Agata Paździerska i p. Teresa Dąbrowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najlepsi natomiast dyplomy za zajęcie miejsc od I do III i nagrody rzeczowe. Nie zabrakło wyróżnień. Opiekunowie za wkład i przygotowanie uczniów oraz jury za perfekcyjne oceny uczestników również zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Nagrody dla uczestników zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły Pana Romana Jańca oraz Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach Panią Elżbietę Bienias.

Dziękujemy za współpracę Pani Emilii Dukalskiej, która wykonała piękną dekorację, Panu Arturowi Kluzie, który sprawował pieczę od strony technicznej i informatycznej podczas konkursu. Pani Ewie Kołodziejskiej za pomoc od strony logistycznej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: firmie Beti Flower – p. Beacie Boryckiej, firmie Cover Technik Fotowoltaika Pompy Ciepła – p. Marcinowi Wilk, Apteka Edyta Niewiadomska-Jasiczek, p. Ewelinie Gontkowskiej – Gabinet Stomatologiczny EGODENT, p. Anicie Dudka – prowadząca PKN Stacja Paliw ORLEN w Przedborzu, firmie Dobry Gust – p. Julicie Dawid, p. Marianowi Dąbrowskiemu – Delikatesy Centrum, p. Pawłowi Błońskiemu – Salon Fryzjerski, p. Agnieszce Błachowicz – Salon Fryzjerski,   wydawnictwom i ich przedstawicielom: Nowej Erze – p. Marcinowi Zabielskiemu, MACMILLAN – p. Michałowi Balcerek, MAC – p. Dominikowi Tokarz i WSiP – p. Beacie Bąkowskiej oraz dwóm anonimowym sponsorom za ufundowanie nagród, upominków i gadżetów.

Podsumowując, przedsięwzięcie to miało  na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością i kamerą. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do przeniesienia się w świat utworów Krzysztofa Krawczyka, które pobudzają naszą wrażliwość i sprawiają Nam radość przez całe życie.

Mamy nadzieję, że dzięki takim konkursom nasze placówki na długo zostaną zapamiętane, a przyszła współpraca ze szkołami z okolicznych miejscowości zostanie rozszerzona. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za profesjonalne występy, Dyrekcji za zaufanie i umożliwienie przeprowadzenia tego konkursu.

A oto lista laureatów konkursu „Parostatkiem w piękny rejs”

Kategoria wiekowa 3-6 lat

I miejsce – Milena Ślusarczyk, Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach

II miejsce – duet – Maria Marusińska i Mikołaj Pechta, Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Świat bajek” w Gorzkowicach

III miejsce – Antoni Wilk, Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach

Wyróżnienie – Oliwia Rudek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Wyróżnienie – Ola Strzelczyk, Samorządowe Przedszkole w Przedborzu

Udział – Bianka Szymańska, Publiczne Przedszkole w Dobromierzu

Kategoria wiekowa klas I-III

I miejsce – Michalina Michoń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku

II miejsce – Wiktoria Skórniewska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

III miejsce – duet – Julita Szklarz i Kinga Rydz, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych

Wyróżnienie – Eliza Kaleta, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach

Kategoria wiekowa klas IV-VI

I miejsce – Aron Bednarek, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

II miejsce – Małgorzata Woźniak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu

III miejsce – Julian Zborowski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Wyróżnienie – Wiktoria Jaroszek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Udział – Kinga Kołodziejczyk, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Trzepnicy

Udział – duet – Natasza Margas i Lena Pawlik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach

Udział – duet – Laura Paprocka i Oliwia Szklarz, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych

Kategoria wiekowa klas VII-VIII

I miejsce – Oliwia Misztela, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

II miejsce – duet – Julia Gaik i Natalia Łysiak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizatorzy konkursu

mgr Paulina Pągowska oraz mgr Aleksandra Skórniewska