Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich, piękna pora roku. Przyroda budzi się do życia, świeci słońce, uśmiech sam pojawia się na twarzy, a radość w sercu. W naszej szkole ten dzień był wyjątkowy, a za jego organizację odpowiadał Samorząd Uczniowski z opiekunem p. S. Nowak oraz p. A. Stępień.

21 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole:

  • Pierwszy Dzień Wiosny
  • Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki.

SU zorganizował konkurs na „Ekologiczną Marzannę”, wykonana z naturalnych materiałów. Zaangażowanie uczniów i piękne prace podziwiać można było na korytarzach szkolnych.

 Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ze względów ekologicznych nasze Marzanny zostały spalone na boisku szkolnym. Wszyscy liczymy na to, że wiosna zostanie z nami na dobre. Mroźne dni pożegnamy bez żalu.

Kolejnym pomysłem była zamiana plecaka na coś innego 😉 Nasi uczniowie jak zwykle spisali się świetnie. Kreatywne i nieoczywiste pomysły były super atrakcją. Budziły zainteresowanie, wywoływały uśmiech, a nawet niedowierzanie. No bo jak inaczej? Zobaczcie sami.

21 marzec to także Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu staramy się okazać naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje pokazujące akceptację i zrozumienie. Wiemy, że drobne gesty mają znaczenie i mogą sprawić, że świat będzie lepszy.

W związku z tym, uczniowie zostali poproszeni o założenie różnych, kolorowych skarpet.

 Klasy 0-3 miały także za zadanie pomalować skarpetę. Ich piękne prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

 Słonko świeciło, Marzanny płonęły, wszyscy obecni zostali obdarowani cukierkami, czym skończyła nam się impreza. Mamy nadzieję, że wszystkim było tak samo miło jak organizatorom.

Skip to content