Międzyklasowe rozgrywki w Ringo

Ringo jest grą dla każdego. Charakteryzuje ją prostota przepisów i elementów technicznych. Wykorzystuje się w niej wyłącznie naturalne ruchy człowieka: bieg, skok, rzut, chwyt. Zawodnicy mogą w niej maksymalnie wykorzystać swój potencjał ruchowy. Te wszystkie walory ringo sprawiają, że dyscyplina ta jest bardzo lubiana przez dzieci i chętnie przez nich uprawiana zarówno w szkole, jak i w rodzinnych kręgach. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty w dniu 12.12.2022r.  w naszej szkole zostały zorganizowane międzyklasowe rozgrywki w ringo. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 4 – 8. Każdą klasę reprezentowało 8 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na boisku systemem ,,każdy z każdym”.

Łącznie rozegranych zostało 15 meczów. Każdy z nich niósł ze sobą ogromne emocje. Młodzi sportowcy zacięcie walczyli o każdy punkt. Nie zabrakło uśmiechów na twarzy, jak i chwil wzruszeń.

Dodatkowo zawodników do rywalizacji zagrzewali kibice obecni podczas całego turnieju. To dzięki ich dopingowi  czuli oni niesamowitą motywację do walki oraz  rozbudzali w sobie ostatnie pokłady energii.

Po zaciętych meczach wyniki spotkań przedstawiają się następująco:

I miejsce –     zajęła klasa 6b

II miejsce –    zajęła klasa 5b

III miejsce –   zajęła klasa 6a

IV miejsce –   zajęła klasa 5a

V miejsce –    zajęła klasa 4b

VI miejsce –   zajęła klasa 4a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Pochwały należą się również pozostałym uczestnikom, którzy nie tylko dzielnie stawiali czoło klasom starszym, ale także pokazali, że doskonale wiedzą, co oznacza sportowa rywalizacja według zasad ,,fair play” i co najważniejsze potrafili te zasady wprowadzić na boisko podczas rozgrywanych meczów.

 

Impreza sportowa została zakończona wręczeniem dyplomów drużynom, które stanęły na podium.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za dostarczenie społeczności szkolnej tak wielu wspaniałych wrażeń!

Skip to content