Wycieczka do Planetarium EC1

W dniu 28.10.2022 r. pod opieką p. Małgorzaty Ingier, p. Aleksandry Olczyk, p. Marii Strzelczyk odbyła się wycieczka uczniów klasy Ia i Ib do EC1 w Łodzi.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Kinie Sferycznym 3D, które mieści się w imponującej srebrzystej kuli, w środku której znajduje się sala projekcyjna z ekranem sferycznym o średnicy 10 metrów. Podczas pokazu filmu „Kosmos dla najmłodszych” uczniowie oglądali trójwymiarową przestrzeń, która zmieniała u uczestników wizualne odczucie. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzyły realistyczne widowisko. Dzięki nim niemożliwe stało się możliwe!

    Następnie odwiedziliśmy wystawę „Mikroświat – Makroświat” w Centrum Nauki i Techniki. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę Łodzi.

    Kolejnym punktem wycieczki był pobyt na Ulicy Żywiołów. Ulica Żywiołów to przestrzeń zorganizowana wokół pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza, która tworzy okazje do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. To wspaniałe miejsce do zabawy, która rozwija i uczy. W pierwszej sali dzieci mogły zamienić się w satelity Marsa i biegać po orbicie. Dużą atrakcją była zjeżdżalnia i tunel z siatki, którym można było wejść na wyższy poziom. Na kolejnym piętrze poznaliśmy wiele ciekawostek o człowieku i zwierzętach. Wszystkim podobała się pajęczyna, którą trzeba było przejść w ciągu 60 sekund, nie dotykając przy tym zawieszonych linek.

    Na samym dole poznaliśmy żywioły Wody i Ognia. Z jednej strony znajdowało się koryto z wodą, po którym można puszczać statki, uruchomić fontanny, a z drugiej zobaczyć pokaz ognistego wiru. Podczas zabawy pomocą służyli animatorzy pracujący na Ulicy Żywiołów.

     Wycieczkę uznajemy za udaną i pełną nowych doświadczeń.

kierownik wycieczki: Aleksandra Olczyk   

Skip to content