Wycieczka do Wrocławia

           26 października  2022r. uczniowie klas VI b, VII oraz VIIIab wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Kierownikiem wyjazdu była p. Anna Sarna, zaś opiekunami: p. Ewa Borycka,  p. Urszula Kłobucka i p. Dominika Strzelczyk.

Zwiedzanie atrakcji turystycznych Wrocławia zaczęliśmy się od wizyty                  w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Najbardziej zachwyciło nas Afrykarium, gdzie można było podziwiać zwierzęta z różnych regionów Afryki, np. didiki, kotiki afrykańskie, hipopotamy nilowe.

Kolejnym punktem wycieczki był Sky Tower- pierwszy drapacz chmur we Wrocławiu i jeden z najwyższych jego budynków. Z 49. piętra mogliśmy podziwiać panoramę miasta, wykonać kilka pamiątkowych zdjęć oraz … odpocząć po wizycie    w ZOO.

Na trasie naszego zwiedzania nie mogło zabraknąć muzeum Panoramy Racławickiej. Tam, zasłuchani w opowieść o najważniejszych faktach bitwy powstania kościuszkowskiego, podziwialiśmy arcydzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

       Końcowym akcentem wycieczki był spacer po Wrocławiu w towarzystwie sympatycznego przewodnika. Naszej wspólnej przechadzce, w której poznawaliśmy m.in. najważniejsze fakty z historii tego miasta, przyglądały się wszechobecne krasnale.

Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zofia Młynarczyk kl.VIb 🙂

Skip to content