PROJEKT ,,ŻYJ ZDROWO I AKTYWNIE”

Dnia 25.10.2022r. w naszej szkole odbył się projekt ,,Żyj zdrowo i aktywnie”. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzanie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia, kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia oraz uświadomienie,  iż aktywność fizyczna połączona z racjonalnym odżywianiem się  jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

W projekcie wzięli udział uczniowie klas 1 – 8, którzy poszerzali swoją wiedzę o prawidłowym odżywianiu podczas prezentacji prowadzonych przez panią dietetyk – Magdalenę Świech, a także  uczestniczyli w treningach, którym towarzyszył podkład muzyczny. Niesamowicie pobudzał on uczniów do ćwiczeń i wyzwalał w nich ogromne pokłady energii. I choć na ich twarzach można było dostrzec kropelki potu, to nie zabrakło też promiennego uśmiechu i radości. Nie zapomnieliśmy, że zdrowy tryb życia, to zarówno prawidłowe odżywianie, jak również aktywność fizyczna.

Kulminacyjnym punktem projektu okazały się warsztaty zdrowego odżywiania. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania zbilansowanych posiłków pod okiem p. dietetyk. Różnorodność przyniesionych przez nich produktów pozwalała na skomponowanie wyśmienitych potraw, nie tylko smacznych, ale przede wszystkim zdrowych dla naszego organizmu. Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w degustacji potraw zaprezentowanych przez panią Magdalenę Świech. Niesamowitym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju owsianki oraz koktajle.

Warsztaty zdrowego odżywiania pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. Wniosły one w życie szkolne ogromną radość, zadowolenie i zainteresowanie. To właśnie dzięki praktycznemu wdrażaniu zasad zdrowego odżywiania, uczestnicy projektu tak wiele zapamiętali i z niego wynieśli. Zdobytą wiedzę będą starali się wprowadzać w codzienne życie, bowiem aktywność ruchowa oraz zdrowe odżywianie są kluczem do pięknej sylwetki, ograniczają ryzyko zachorowania na groźne schorzenia, sprawiają, że mamy więcej energii
do podejmowania codziennych wyzwań, a nasze życie jest piękniejsze i przyjemniejsze.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani dietetyk Magdaleny Świech za przybycie do naszej placówki i przeprowadzenie warsztatów.

Pamiętamy, że bez przygotowania dekoracji oraz sprzętu nagłaśniającego przeprowadzenie imprezy nie byłoby możliwe. Zatem nasze słowa wdzięczności kierujemy także w stronę
 Pani Renaty Turlejskiej – Macieląg oraz Pana Artura Kluzy, który dodatkowo dokumentował przebieg projektu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za wspaniałą zabawę oraz wspólnie przeżyte chwile.

Organizatorzy:

Agnieszka Dobrzańska Zasobniak,