Wycieczka do Ogrodzieńca

Dnia 19 maja 2022 roku uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 5b wybrali się na wycieczkę, do chętnie odwiedzanego przez turystów ceniących sobie walory przyrodnicze, Ogrodzieńca. Ulokowane są tutaj ruiny XIV-wiecznego, wspaniałego zamku Bonerów, świetnie wkomponowanego w najwyższe wzniesienie Jury – Górę Janowskiego (504 m n.p.m.). Jedną z atrakcji wycieczki było zwiedzanie pod czujnym okiem przewodnika ruin zamku. Widoki wokół to niesamowita gratka dla młodych przyrodników.

Kolejnym punktem programu były warsztaty projektowania Eko-toreb bawełnianych. Zobaczcie sami jakie unikatowe cudeńka powstały

W pięknej scenerii Ogrodzieńca uczniowie odwiedzili Park Doświadczeń Fizycznych, który doskonale komponuje się z otaczającym go krajobrazem, dzięki czemu będąc na jego terenie uczestnik dalej ma wrażenie, że znajduje się w krainie średniowiecza, zamków i rycerstwa. Miłośnicy dobrej zabawy mogą skorzystać z 47 urządzeń, dzięki którym dowiedzą się jak działają podstawowe prawa fizyki! Tutaj rzeczy, które na pozór wydają się niemożliwe – stają się możliwe!

Wróciliśmy zmęczeni, pełni nowych, wspaniałych wrażeń i cudownie opaleni, aura dopisała 🙂

Kierownik wycieczki- Sylwia Nowak

Skip to content