Wycieczka do Pacanowa

4.10.2023 r. uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami: p. J. Janiec, p. M. Ingier, p. M. Strzelczyk wybrali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

W „Bajkowym Świecie” zaczarowany pociąg zabrał nas w podróż do świata wyobraźni przez krainy geograficzne Europy i umożliwił spotkanie z zamieszkującymi je stworami.

W Małym Teatrze w kameralnej scenie lalkowej uczniowie obejrzeli bajkę „Mała syrenka”, której zaletą był bliski kontakt dzieci z lalkami i animatorami. Po obejrzeniu bajki uczniowie dowiedzieli się jak działają oglądane lalki i jak się nazywają.

Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w „Krainie Soria Moria”, gdzie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w kilkustanowiskowej grze, w czasie której musiały wykazać się sprawnym funkcjonowaniem w grupie.

Bardzo ciekawym punktem był udział w warsztatach „Wybuchowa nauka”, w których został użyty ciekły azot. Uczniowie mogli dowiedzieć się min. czy bananem można przybijać gwoździa, co stanie się z napompowanym balonem zanurzonym w ciekłym azocie. Na koniec wszyscy skosztowali lodów zrobionych przy użyciu ciekłego azotu.

Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Park Edukacyjny Akademia Bajki, który podzielony jest tematycznie na cztery edukacyjne ogrody, w których uczniowie mogli się pobawić i zrelaksować.

Wszyscy zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Kierownik wycieczki: Aleksandra Olczyk

Skip to content