Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka do Sandomierza

     7 października 2021 roku uczniowie klas VIIIab wraz z grupką uczennic klasy VIIIc udali się na wycieczkę do Sandomierza zwanego Małym Rzymem. Opiekunami wyjazdu były panie: Justyna Grabowska, Renata Turlejska-Macieląg, Ewa Borycka, Ewa Mierzwa oraz gościnnie pani Marzena Bajor.

     Pierwszą atrakcją wycieczki był wąwóz Królowej Jadwigi. Można tu było podziwiać fantastyczne kształty korzeni i schronić się w cieniu liściastych drzew.

1 3

 2 

 

     Kolejnym punktem programu było podziwianie ogromnego (80kg wagi, 100cm obwodu) pierścienia z krzemieniem pasiastym. Z opowiadania pani przewodnik uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, że ziemia sandomierska jest jedynym na świecie miejscem występowania tego surowca.

4

     Następnie uczniowie przeszli przez dawną furtę dominikańską, zwaną Uchem Igielnym.

5

     Na szlaku wycieczki nie mogło zabraknąć muzeum  „Świat Ojca Mateusza”. W tym miejscu należy zaznaczyć, że do tej pory zdecydowana większość uczestników wycieczki Sandomierz znała jedynie ze scen serialu o przygodach detektywa amatora. W muzeum dużym zainteresowaniem cieszyły się woskowe figury postaci  z serialu (na zdjęciach prezentowały się jak żywe), pomieszczenia komisariatu lub kuchni na plebani.

     Przedostatnim punktem wycieczki było podziwianie ze szczytu Bramy Opatowskiej panoramy Sandomierza i okolic.

16 17

     Zwieńczeniem wycieczki był 30-minutowy rejs statkiem po Wiśle.

     W drodze powrotnej uczniowie zgodnie przyznali, że wycieczka była bardzo ciekawa i wyrazili szczery żal, że tak szybko dobiegła końca.

please publish modules in offcanvas module position