Dzień Patrona

Św. Jan Paweł II jest w naszym kraju patronem ponad 4,5 tys. różnych instytucji m.in. polskich szkół, uczelni, szpitali, fundacji i stowarzyszeń, a także ulic. W Polsce działają 1274 szkoły noszące imię Jana Pawła II. Placówki te stworzyły nawet „Rodzinę szkół noszących imię Jana Pawła II”. Jedna z takich rodzin zawiązała się w Archidiecezji Częstochowskiej i należy do niej także nasza szkoła.

Na osi życia Karola Wojtyły czyli św. Jana Pawła II jako pierwsza pojawia się data 18 maja 1920 r., zatem w tym roku obchodziliśmy 103 rocznice jego urodzin. Kolejne rocznice i wydarzenia związane z osobą Papieża Polaka inspirowały i inspirują do tworzenia inicjatyw wynikających z poczucia docenienia i upamiętnienia jego osoby i wielkiej spuścizny oraz więzi emocjonalnej ze św. Janem Pawłem II. Tegoroczne obchody Dnia Patrona były więc dla uczniów naszej szkoły okazją, aby przez naukę i zabawę, przeżyć dzień, pełen radości i wartości zarazem.

W przebieg obchodów tego święta zaangażowana była cała społeczność szkolna.  Uczniowie klas 0-3 przygotowywały tort na 103 urodziny papieża.

Uczniowie klas czwartych własnoręcznie wykonywały zakładki do książek z myślami św. Jana Pawła II, a klasy 5-7 zmierzyły się z trudnymi zadaniami w escape – roomie “W domu papieża”.

Dla melomanów też coś się znalazło, bo w naszej szkolnej świetlicy na przerwach można było posłuchać ulubionej pieśni papieża “Barki” w wykonaniu naszych uczniów: Agaty Janiec z kl. 5a, grającej na kalimbie, Juliana Zborowskiego z kl. 5b grającego na keyboardzie oraz Mileny Smolarek z kl. 6a grającej na dzwonkach. Była też możliwość spróbowania swoich sił w grze na tych instrumentach.

Tradycyjnie nie zabrakło również kremówek, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością wśród szkolnych łasuchów.

Na koniec reprezentanci kl. 4 -8 mogli zmierzyć się w Quizie o św. Janie Pawle II.

W holu szkolnym można było podziwiać piękną dekorację, która upamiętniła Naszego Patrona. Część dekoracji stanowiły plakaty wykonane przez uczniów klas 8.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i oczywiście uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia.

                                                                                                              Agnieszka Gorzędowska  

Joanna Janiec

Zofia Bartnik

Skip to content