Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

Nauczamy zdalnie
na platformach

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Podręczniki 2019/2020

 

Klasa

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

Adnotacja

0

Iwona Fabiszewska, 

Klaudia Wilk, 

Wiesława Żaba-Żabińska

„Olek i Ada” Nowe Przygody
Poziom BB+    (6-latki)

Poziom BB+      (5-latki)

Poziom A+   (4-latki)

MAC

 

 Religia

Klasa

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

Adnotacja

0

ks. Stanisław Łabendowicz

„Jezus mnie kocha”

    WDS Sandomierz

 podręcznik

I

ks. Władysław Kubik

"Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

II

ks. Władysław Kubik

"Kochamy Pana Jezusa"

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

III

ks. Władysław Kubik

"Przyjmujemy Pana Jezusa"

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

IV

ks. Zbigniew Marek

"Zaproszeni przez Boga"

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

V

ks. Zbigniew Marek

"Obdarowani przez Boga"

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

VI

ks. Zbigniew Marek

"Przemienieni przez Boga

WAM Kraków

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

VII

ks. Zbigniew Marek

"Jezus uczy i zbawia"

WAM Kraków

podręcznik

VIII

ks. Zbigniew Marek

"Jezus działa i zbawia"

WAM Kraków

 podręcznik

Lista uczniów klasy IV

 

Wychowawca: mgr Urszula Kłobucka

  1. 

Dąbrowski

Dominik

  2. 

Gągór

Amelia

 3.

Kaczmarczyk

Nikola

 4.

Kaczmarczyk

Wiktoria

5.

Kaczmarek

Laura

6.

Kaczmarek

Paulina

 7.

Kubowicz

Seweryn

 8.

Kucharski

Karol

 9.

Łuczyński

Adam

 10.

Łuczyński

Andrzej

 11.   

Małecki

Wiktor

 12.  

Misztela

Oliwia

 13.

Ruliński

Mikołaj

 14. 

Sarna

Kacper

 15. 

Ślusarczyk

Oliwier

 16.

Trzeciak

Patrycja

 17. 

Warych

Zuzanna

 18.   

Zieliński

Piotr

Lista uczniów klasy I

Lista uczniów klasy 0

Wycieczka do stolicy

          Dnia 4 czerwca 2019 roku uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, III Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych oraz klasy  II i III  Szkoły Filialnej w Przerębie wraz z wychowawczyniami: p. Eulalią   Ziółkowską, p. Zofią  Bartnik, p. Agnieszką Gizeweter, p. Joanną Łopusińską oraz p. Aleksandrą Olczyk „ naładowani”  pozytywną energią oraz chęcią zwiedzenia stolicy udali się na wycieczkę do Warszawy.

        Swoją wędrówkę po tym przepięknym mieście rozpoczęli wjazdem na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, by przy dobrej widoczności podziwiać panoramę  stolicy.

{gallery}warszawa1i2/palac{/gallery}

        Następnie uczniowie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Największe wrażenie na wszystkich zrobił Pałac na Wyspie. Dzieci podziwiały grające ławeczki, z których wydobywały się dźwięki polonezów Chopina.
{gallery}warszawa1i2/lazienki{/gallery}
 20190604 115110

       Uczniowie zapoznali się z jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych – Stadionem Narodowym. Zobaczyli szatnie i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Poczuli się jak prawdziwi kibice, siedząc na ogromnych trybunach. To niezwykłe, że mogli  tam być osobiście, a nie tylko oglądać  to  miejsce w telewizji.

W sali konferencyjnej spotkań z dziennikarzami dzieci uczestniczyły w prelekcji, której nadrzędnym celem było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i uzależnień. Uczniowie dostrzegli jak niszczący jest wpływ nikotyny i alkoholu na organizm człowieka.

{gallery}warszawa1i2/stadion{/gallery}

        Wycieczkowicze odwiedzili  Stare Miasto z Rynkiem i Pomnikiem Syrenki, które   dzięki  wzorcowej  rekonstrukcji  po II wojnie światowej zostało  w  1980 roku wpisane  na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dotarli także do Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym i do Kolumny Zygmunta III Wazy, najwyższego oraz najstarszego pomnika świeckiego w stolicy.
{gallery}warszawa1i2/starowka{/gallery}

       Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia, zdobyta wiedza jak również chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Wychowawczynie klas II i III

„Jak przygoda to tylko w Warszawie…”

               

21 maja 2019 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz z panią  Agnieszką Gizeweter udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem naszego pobytu w stolicy była Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W ramach projektu Uniwersytet Dzieci, w którym uczestniczyli uczniowie  klasy 1b, pierwszaki  wzięły udział w fascynującym wykładzie z biologii i fizyki „Jak wyglądałoby życie na ziemi bez wody?”. Wykład  poprowadził dr  Takao Ishikawa. 
{gallery}WAWA{/gallery}

Podczas wykładu mali studenci zastanawiali  się jakie siły fizyczne związane z wodą odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu organizmów na Ziemi, obserwowali przy pomocy mikroskopu struktury niezbędne do transportu wody w roślinach, przeprowadzili doświadczenia, dzięki  którym prowadzący, w ciekawy sposób, wyjaśnił zjawiska takie jak dyfuzja czy siły kapilarne.

Pełni nowej wiedzy wyruszyliśmy zwiedzać z przewodnikiem Łazienki Królewskie. Spacerując słuchaliśmy niezwykłych opowieści pana Macieja, zachwycaliśmy się wszystkimi obiektami, florą i fauną, w szczególności niezwykle przyjaznymi wiewiórkami. To naprawdę przepiękne miejsce.

{gallery}WAWA/1{/gallery}

Po spacerze Pan Przewodnik pojechał z nami na Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, o której dużo opowiedział nam Pan Maciej.

Niestety psotny deszczyk nie pozwolił nam spędzić tam więcej czasu. Pożegnaliśmy się z Panem Przewodnikiem i wyruszyliśmy na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem ich marzeń. Pan Paweł - przewodnik, przybliżył nam historię tego obiektu i przekazał najważniejsze informacje. Zaprowadził do szatni piłkarzy polskich i przeciwników, na ławki rezerwowych oraz na płytę stadionu. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, byliśmy pod wrażeniem ogromu tego obiektu!

Pełni przeżyć, udaliśmy się posiłek, po którym czekał nas ostatni punkt naszej wycieczki – Lotnisko im. F. Chopina. Z tarasu widokowego podziwialiśmy całą płytę lotniska i obserwowaliśmy startujące  oraz lądujące samoloty.

To był niezwykły dzień. Mimo zmęczenia, wróciliśmy pełni radości i niezapomnianych wrażeń.

Kierownik wycieczki
Dominika Strzelczyk 

Międzyszkolny Konkurs języka angielskiego i niemieckiego

               9 maja 2019 roku odbył się  Miedzyszkolny Konkurs  on – line o tematyce leksykalnej z wykorzystaniem aplikacji QUIZIZZ.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Strzelcach Małych oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu.

{gallery}FWD_Miedzyszkolny_Konkurs{/gallery}

To pierwszy konkurs językowy przeprowadzony w formie on line.  Taki sposób sprawdzania umiejętności i wiedzy uczniów bardzo spodobał się uczestnikom. Liczymy na kolejne edycje  tego konkursu.

Zwycięzcami  są następujący uczniowie:

I miejsce Bartłomiej Szalacha

II miejsce Monika Kobędza

III miejsce Alicja Kozieł i Katarzyna Jędrzejczyk

Wyróżnienia: Daria Olejnik i Katarzyna Patek

II ZJAZD ABSOLWENTÓW

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

II ZJAZD ABSOLWENTÓW

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W STRZELCACH MAŁYCH

już za nami! 

            10 maja o godz. 17.00.  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas trzecich gimnazjum oczekiwali na absolwentów różnych roczników, którzy mieli się pojawić na II Zjeździe. Niebawem sala 300, która stała się na czas zjazdu kawiarenką szkolną, wypełniła się po brzegi.  Najliczniej stawili się absolwenci ostatniego rocznika, ale obecni byli również ci, którzy gimnazjum ukończyli 5 czy 10 lat temu. Dla wszystkich było to niezwykłe przeżycie tym bardziej, że w br. obchodzimy dwudzieścia lat od powołania Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych.

 {gallery}II_zjazd{/gallery}

            W I części spotkania prowadzący: Aleksandra Nowak, Jakub Smolarek, Katarzyna Patek i Albert Patek z sukcesem zachęcali absolwentów do zabierania głosu na temat edukacji podjętej po gimnazjum oraz wspomnień z czasów szkolnych. Wszyscy absolwenci wpisywali się do kroniki, a niektórzy przedstawiali swoje wypowiedzi na piśmie, które również znajdą się w tym skarbcu wspomnień.

Przewodnicząca szkoły Wiktoria Olczyk opowiedziała o działalności Samorządu Uczniowskiego w b. r. szkolnym oraz zaprezentowała kilka wydarzeń, jakie miały miejsce od września 2018 do maja 2019 w naszej szkole. Goście mogli również obejrzeć fotorelację z I Zjazdu Absolwentów z 2014 roku. Na zakończenie I części spotkania dyrektor szkoły pan Roman Janiec wprowadził na salę tort, który jako słodka niespodzianka umilił wszystkim spotkanie.

            W  II części zjazdu wystąpił kabaret „Łuszcza” w programie satyrycznym na temat... oczywiście - gimnazjum i gimnazjalistów, którzy próbowali odwoływać się do boskich autorytetów Zeusa,  Ateny czy Afrodyty byle tylko poprawić swój uczniowski los.

Następnie na spacer po szkole zaprosiła absolwentów pani dyrektor Gabriela Patek, który został zakończony wspólnym zdjęciem pod tablicą Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych.

            Ostania III część spotkania miała charakter nieformalny. Absolwenci i uczniowie oraz nauczyciele spędzili wspólnie czas na wspomnieniach i rozmowach przy pięknie udekorowanych stolikach.  Około godziny 20.00 II Zjazd przeszedł do historii.

Przy realizacji tego przedsięwzięcia pracowali uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pani Ewa Mierzwa, pani Ewa Borycka, pani Anna Sarna, pani Sylwia Nowak.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Absolwentom, którzy brali udział w II Zjeździe oraz uczniom i nauczycielom za ich pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

 

W imieniu organizatorów - Anna Pełka

 

 „Szlakiem Żeromskiego”

kielce 4

 

Klub Czytelników Dobrej Książki wraz z kilkunastoma uczniami spoza klubu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej pod hasłem „Szlakiem Żeromskiego”. Wyjazd do Kielc i okolic odbył się 4 kwietnia 2019 roku i trwał ponad dwanaście godzin.

            Na początku trafiliśmy do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, gdzie w czasie lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat młodości pisarza oraz czasów zaborów, na które przypadał okres nauki w gimnazjum w Kielcach. Poznaliśmy genealogię pisarza oraz historię jego rodziny. Zobaczyliśmy, jak wyglądała sala lekcyjna w końcu XIX wieku i jakim zasadom podlegał uczeń gimnazjum. Mogliśmy dotknąć rekwizytów i poczuć atmosferę tamtych lat.

            Drugim punktem programu był spacer z przewodnikiem po Kielcach. Zobaczyliśmy kilka obiektów historycznych, pooddychaliśmy atmosferą miasta, które o tej porze roku zaczyna żyć pełną piersią. Wysłuchaliśmy legendy o tym, jak powstała nazwa miasta oraz wielu ciekawostek o tym, co można w Kielcach robić i z czego miasto słynie. Nasz przewodnik okazał się ciekawym kompanem, którego wypowiedzi nie tylko nie znudziły nas, ale zachęciły do refleksji i emocjonalnego przeżywania otoczenia.

{gallery}szlakiemzeromskiego{/gallery}

            Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Szklanego Domu w miejscowości Ciekoty, gdzie Stefan Żeromski wychowywał się i skąd wyruszył do gimnazjum w Kielcach. Zobaczyliśmy ciekawą nowoczesną budowlę, która wypełniona została „latającymi” książkami i tutaj właśnie odcztaliśmy fragmenty publikacji Barbary Wachowicz pt. „Ciebie jedną kocham” (Tropami Stefana Żeromskiego w „najściślejszej ojczyźnie”). Następnie zwiedzaliśmy dworek, który zbudowano jako rekonstrukcję domu należącego do rodziny naszego pisarza.

            Ostatnim punktem programu była wizyta w Parku Miniatur w Sabat-Krajno. W jednym miejscu zbudowano kilkadziesiąt obiektów chrakterystycznych dla różnych miast świata. Uczestnicy wycieczki mogli fotografować się na tle Coloseum czy wieży Eiffla. Rekreacja na świeżym powietrzu przyniosła wiele miłych wrażeń i zbliżyła do siebie wycieczkowiczów tak, że chwila powrotu do domu nie była zbyt oczekiwaną perspektywą.

            Dziękuję za wzorową postawę wszystkim uczestnikom wycieczki oraz za opiekę nad uczniami pani Annie Zemście i pani Annie Sarnie.

Opiekun KCzDK – Anna Pełka

           

Zawody powiatowe w piłkę nożną -Kamieńsk 16.05.2019 

Skład drużyny reprezentującej PSP w Strzelcach Małych w piłkę nożną:

- Mateusz Sochacki
- Piotr Kaczmarek
-Wiktor Olejnik
- Hubert Bieliński 
- Patryk Tatarak
- Bartosz Olczyk
- Bartosz Ciurzyński 
- Dawid Bazan
-Fabian Błaszczyk 

Po trudnej rywalizacji nie udało się wyjść z grupy.
Brawa dla drużyny za zaciętą walkę i wspaniałą rywalizację sportową. 
{gallery}zawodypowiatowekamiensk{/gallery}
 
 

Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe - START

Startujemy z zapowiedzianym eventem sportowym "Aktywny miesiąc z PSP Strzelce Małe.
Na ten moment zostały wysłane wszystkie zaproszenia do wszystkich zapisanych uczestników. Wybieracie jedną spośród 3 kategorii.
Jeśli jednak ktoś nie zdążył, lub nie ma możliwości wziąć udziału już dzisiaj, może dołączyć w trakcie trwania rywalizacji, rozpoczęcie treningów z kilkudniowym opóźnieniem nie dyskwalifkuje Was w żaden sposób. 
Szczegóły tutaj: <KLIKNIJ LINK>
Wyniki zliczane będą od dzisiaj od godziny 15:00 do 15 czerwca do godziny 20:00. 

Poniżej bezpośrednie linki do eventów gdzie można dołączyć do wybranej rywalizacji. 

Jazda na rowerze 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360427

Jazda na rolkach 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360420

Bieganie 7-III gim
http://www.endomondo.com/challenges/40360415


Bieganie klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360394

Jazda na rowerze klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360404

Jazda na rolkach klasy 4-6
http://www.endomondo.com/challenges/40360406

Przede wszystkim pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie, nic na siłę i ponad swoje możliwości.
Życzymy wytrwałości i z dnia na dzień coraz to lepszych wyników ;) 


DYKTANDO MATEMATYCZNE 2019

W dniu 13 maja 2019r. w naszej szkole uczniowie klas 7. mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, ale w nieco innym wydaniu. Napisali Dyktando Matematyczne, które oprócz trudnych wyrazów z języka polskiego, zawierało pojęcia matematyczne (wyróżnik, mimośród, stożkowej, hodograf, hiperbola, …).  

Do zmagań konkursowych przystąpiło 23 uczniów (14 - kl.7a; 9- kl.7b).

{gallery}dyktantomatematyczne/1{/gallery}

 

Tekst przygotowany przez nauczycielki matematyki profesjonalnie odczytała polonistka p.Anna Pełka, za co serdecznie dziękujemy.

Oto najlepsi:

  1. miejsce – Dominik Mierzwa, kl. 7b;
  2. miejsce – Jakub Redziak – kl. 7b;
  3. miejsce – Wiktoria Stanios – kl. 7a.

{gallery}dyktantomatematyczne/2{/gallery}

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy od Pani Dyrektor Gabrieli Patek a wszyscy uczestnicy skromny poczęstunek.

Organizatorzy:

Ewa Mierzwa, Anna Zemsta

please publish modules in offcanvas module position