Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych
Slider

 

E-dziennik

Zaloguj się do usługi LIBRUS Synergia.

previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka do stolicy

          Dnia 4 czerwca 2019 roku uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, III Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych oraz klasy  II i III  Szkoły Filialnej w Przerębie wraz z wychowawczyniami: p. Eulalią   Ziółkowską, p. Zofią  Bartnik, p. Agnieszką Gizeweter, p. Joanną Łopusińską oraz p. Aleksandrą Olczyk „ naładowani”  pozytywną energią oraz chęcią zwiedzenia stolicy udali się na wycieczkę do Warszawy.

        Swoją wędrówkę po tym przepięknym mieście rozpoczęli wjazdem na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, by przy dobrej widoczności podziwiać panoramę  stolicy.

        Następnie uczniowie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Największe wrażenie na wszystkich zrobił Pałac na Wyspie. Dzieci podziwiały grające ławeczki, z których wydobywały się dźwięki polonezów Chopina.


 20190604 115110

       Uczniowie zapoznali się z jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych – Stadionem Narodowym. Zobaczyli szatnie i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Poczuli się jak prawdziwi kibice, siedząc na ogromnych trybunach. To niezwykłe, że mogli  tam być osobiście, a nie tylko oglądać  to  miejsce w telewizji.

W sali konferencyjnej spotkań z dziennikarzami dzieci uczestniczyły w prelekcji, której nadrzędnym celem było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i uzależnień. Uczniowie dostrzegli jak niszczący jest wpływ nikotyny i alkoholu na organizm człowieka.

        Wycieczkowicze odwiedzili  Stare Miasto z Rynkiem i Pomnikiem Syrenki, które   dzięki  wzorcowej  rekonstrukcji  po II wojnie światowej zostało  w  1980 roku wpisane  na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dotarli także do Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym i do Kolumny Zygmunta III Wazy, najwyższego oraz najstarszego pomnika świeckiego w stolicy.

       Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia, zdobyta wiedza jak również chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Wychowawczynie klas II i III