JESTEM MISTRZEM – ZWIS NA DRĄŻKU

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali między sobą już w piątej konkurencji sprawnościowej – zwis na drążku. Jest to ćwiczenie, które daje wiele korzyści, przede wszystkim ma niezwykle dobroczynny wpływ na kręgosłup. Podczas wykonywania zwisu przestrzenie między kręgami zaczynają się zwiększać, wpływając tym samym na odciążenie krążków miedzykręgowych. Ćwiczenie działa rozciągająco na kręgosłup a to wpływa na lepszą regenerację, odżywienie dysków w kręgosłupie i ich nawodnienie.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do próby sprawnościowej, podczas której mogli wykazać się siłą mięśni ramion. Nie zabrakło emocji oraz wielkiej woli walki. Dużym zaskoczeniem okazały się wyniki uczennic, które niejednokrotnie dorównywały chłopcom, a nawet ich przewyższały.

Najlepsze wyniki w danych grupach wiekowych, w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali:

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!!!